Východočeský bridžový klub
Napsal(a) Yetti dne 10.05.2007, rubrika Archiv, přečteno 1332x
Ve spolupráci s Rudou Dvořákem jsme domluvili možnost stálého bridžového klubu v centru Pardubic. Místnost je vedle plaveckého areálu v prostorách ABC klubu (Life club, L klub, Hobé,...) v prostorách kavárny.

Prostředí

S majitelem jsme předběžně domluveni na stálou instalaci 15 bridžových stolů (dar od Unicornu, hrála se na nich liga, teď jsou v NMNM) V kavárně budou kromě toho křesílka a stolečky, aby se mohl člověk někde rozvalit potom, co dohraje. V kavárně s námi někdo bude a bude se tam točit pivo. Kouřit se bude chodit ven (cca. 15 metrů). Prostory budeme mít k dispozici každé úterý a každý čtvrtek.

Vize projektu

Realizováním tohohle projektu sleduju hned několik záměrů. Vezměme to postupně:

Východočeský bridž si dle mého názoru zaslouží základnu pro svoje soutěže. Turnaje na 10-12 stolů v týdnu jsou běžná věc. Když se budeme chtít ukázat před nějakým sponzorem, nebudu se stydět ho vzít do těchhle prostor.

Pro akvizici nových hráčů je dobré zapůsobit hezkým prostředím. Navíc těsné sousedství domu dětí a mládeže a využívání kavárny rodiči, kteří čekají na svoje děti, může samo o sobě způsobit, že se někdo začne o bridž zajímat.

S Chaosklubem hledáme nějakou základnu pro naše tréninky a herní soustředění. Pokud budeme dělat soustředění v Pardubicích, hráči z Východních Čech budou mít možnost zahrát si dobrý bridž kousek od domova.

Prostory bude možné využít i pro otevřené turnaje včetně Perníkového Trefu, do sálu, předsálí a klubu půjde dát přes 50 stolů. Pokud budeme mít s provozovatelem objektu dlouhodobě dobré vztahy, dostaneme pravděpodobně nejlepší cenu široko daleko. Pokud klub opravdu bude, určitě se chystám uspořádat otevřený turnaj družstev.

Jak to zaplatíme

Moje idea je jednoduchá. Stanovme paušální poplatek za hru na 20 Kč na hlavu a večer. Je mi jasné, že o téhle dvacetikoruně bude dlouhá diskuze, ale já už ji nějak přežiju. Můj názor je, že dvacka za večer je prostě nezajímavá, protože za pivo dám pětkrát tolik...

Jak to při té dvacce vychází:

15x ročně je skupinovka. Tam se hraje na 10 stolech. 15 turnajů x 40 lidí x 20 Kč= 12000 Kč

10x ročně je VČ pohár. Tam se hraje řekněme na 7 stolech. 10x28x20 = cca. 6000 Kč

Když uspořádáme ještě jeden turnaj ve volných útercích, řekněme turnaj čtyřčlenných družstev na 2x5 zápasů, účast by mohla být taky vyšší než na klasické hraní. Pro tuhle myšlenku jsem získal širokou podporu v Chaosklubu. Jednou měsíčně přijedeme do Pardubic v počtu 8-12 lidí. Řekněme, že bude hrát 10 týmů - to je cca. 8000 Kč

Zbývá pět úterků ve školním roce a 10 o prázdninách. Řekněme, že průměrně přijde 10 lidí. 15 úterků x10 lidí x20 Kč = 3000 Kč.

Pak jsou tu ještě čtvrtky. O prázdninách se asi ve čtvrtek hrát nebude, přes rok se to myslím sejde... nebudu počítat víc než dva stoly. 40čtvrtkůx8lidíx20 = cca. 5000 Kč, na tohle moc nespoléhám. Časem půjdou čtvrtky využít pro výuku nových hráčů, oni přeci jen moc nechtějí hrát turnaje.

Když to sečteme jen za hraní v týdnu, jsme na 34000 Kč za rok. Pak ještě víkendové open turnaje a Chaos tréninky. I kdyby to šlo špatně, 40000 ročně s přehledem utáhneme a máme prostor pro akvizice nových hráčů.

Závěrem

Co je cíl celé akce je jasné - to, o co se neúspěšně snažím už od svojí debilní kandidatury na předsedu svazu. Posunout český bridž někam dál. Teď to poprvé nabralo reálné rozměry. Pevně věřím v podporu svého domovského klubu, i když je mi jasné, že to neprojde jednomyslně.
Bez komentářů