Kurs bridže pro začínající
Napsal(a) Yetti dne 27.09.2012, rubrika Archiv, přečteno 606x
Od poloviny října se bude v našem klubu konat kurs pro všechny zájemce o karetní hru bridž. Nabízím Vám naučit se soutěžní variantu této hry, která Vám umožní účastnit se různých akcí a soutěží a stát se součástí bridžové komunity.

V České republice je mimořádně vysoký podíl mladých hráčů a náš klub je věkem svých členů ještě pod republikovým průměrem - vznikli jsme před 13 lety jako studentský klub při ČVUT.

Program kursu

Středa 10.10. od 18:30 - ukázka bridže v rámci festivalu deskových her Deskohraní. Můžete se přijít podívat do Michnova paláce na Malé Straně, kde členové našeho klubu v rychlosti vysvětlí pravidla a budete si moci zkusit několik ukázkových partií. Více na www.deskohrani.cz

Pondělí 22.10. od 18:00 - úvodní hodina na Palubě, jak se tam dostat najdete na www.paluba.cz. Podrobněji vysvětlím pravidla bridže a v druhé části si zahrajeme zjednodušenou variantu bridže, kde si některá ze základních pravidel procvičíme. Účastníci neplatí herné na Palubě - úvodní hodina je nezávazná a zcela zdarma.

Další lekce - po úvodní lekci byste se měli rozhodnout, zda se kursu zúčastníte. Podle počtu a preferencí účastníků se domluvíme na dalších lekcích. Počítám s jednou lekcí týdně (18:00-21:00) do Vánoc. Před Vánoci uspořádáme turnaj, kterým kurs zakončíme. V novém roce mohou přednášky v případě zájmu pokračovat pokročilejšími tématy.

Vaše investice

Na Palubě se platí herné, celý kurs Vás přijde na maximálně 360 Kč, studenty na 200 Kč. Platí se na baru (ne u mě), nejvhodnější variantu vstupného si vyberete z nabídky na www.paluba.cz.

Pro úspěšné absolvování kursu je nutná učebnice - nikdy si nezapamatujete do detailu všechno, co na kursu řeknu, navíc při čtení ty informace budete vnímat v nových souvislostech. Knížka stojí 50 Kč, má 176 stránek a mám jich, doufám, dostatek.

A Vaší nejdůležitější investicí je jeden večer týdně. Bridž je krásná a zábavná hra, ale na začátku klade odpor. Do jejích krás je třeba proniknout a to je možné jen pravidelným hraním.

Kontakt a přihlášky

Na ukázku v rámci Deskohraní není potřeba se hlásit. Když budete mít cestu kolem, zastavte se, podívejte se a zkuste si zahrát.

Velmi bych ocenil, kdybyste se mi přihlásili na úvodní lekci. Samozřejmě je možné přijít bez ohlášení, ale rád bych dopředu znal přibližný počet účastníků. Stačí poslat mail, odpovím a budu s Vámi počítat.

Na všechny další lekce už je potřeba, abych Vás očekával. Pokud nepřijdete na úvodní lekci a budete se chtít ke kursu připojit, musíte mi poslat mail. Takto zajistím, že se určitě budete moci přidat.

Mail na mě je: p.poslednik(zavináč)volny.cz

Budu se na Vás těšit na kursu bridže.
Přemysl Posledník

Bez komentářů