Liga
Napsal(a) Sigi dne 16.04.2008, přečteno 901x, komentováno 0x
Tímto jako vedoucí turnaje(a člověk co to celé počítá) žádám, aby jELO vygenerovalo všechny výsledky a ja pak nemusel nic ťukat do počítače. Jsem ochoten přijmout i notičky za předpokladu, že někteří jedinci mi nebudou tleskat nad hlavou a dožadovat se odvolaní na základě svědectví od pochybných svědků.
Napsal(a) Jelen dne 15.04.2008, přečteno 967x, komentováno 0x
Pro povzbuzení bojové morálky obou týmů připojuji jak vidí jELO závěrečný turnaj 2.ligy:

Chaos

vs. Pernštejn 18,47 VP
vs. ZOO 19,05 VP
vs. LGM 16,07 VP

Kiva

vs. K.Vary 17,35 VP
vs. LGM 13,32 VP
vs. Olomouc 16,24 VP

Celkem

1. Chaos 168,59
2. LGM 159,65
3. Kiva 139,90
4. Faja 136,29
5. Pernštejn 130,70

Tak doufám, že nikdo nezklame, ať to nemusím předělávat ;-)
Napsal(a) Yetti dne 12.02.2008, přečteno 1157x, komentováno 0x
Na společný turnaj 1.celostátní ligy a regionálního kola 3.ligy pro region Čechy jsem byl delegován jako hlavní rozhodčí. Abychom zabránili problémům, zveřejňuji pokyny ke hře a uspořádání hrací místnosti.

Prvním aspektem, který nebude úplně příjemný hráčům v regionální lize, je, že ve věcech disciplíny nebude možné uplatnit volnější styl rozhodování, který jinak v regionální 3.lize uplatňuji. Mrzí mě to, ale v situaci společného turnaje s vysoce prestižní 1.ligou to nejde.

Uspořádání v hracích prostorách BKP bude takové, že v dolní místnosti se bude hrát 1. liga, v horní místnosti regionální liga.

Místnosti pro 1.ligu budou odděleny sloupořadím, proloženým odkládacími stoly. Zavřená místnost bude u okna. Hlasité diskuze nebudou za této situace tolerovány a budou pokutovány. Je možné, že z technických důvodů nebudou odehrávány v otevřené a zavřené místnosti jediného zápasu fyzicky stejné krabice.

Místnosti pro 3.ligu budou odděleny odkládacími stoly. V regionální lize nebudou zástěny a rozdání nebudou předpřipravená, t.j. bude se míchat. Hlasité diskuze rovněž nebudou tolerovány.

Pití alkoholu v průběhu hry zakazuje soutěžní řád. V souladu s tímto nařízením zakazuji požívání alkoholu v prostorách BKP v sobotu 8.3. od 9:50 do 21:00 a v neděli 9.3. od 8:45 do 14:00 všem hráčům, kteří jsou uvedeni na soupisce libovolného družstva, které se účastní 1.ligy nebo skupiny Čechy regionální ligy. Jinými slovy - to pivo si v prostorách BKP nesmíte dát, ani když máte pauzu!

Jako ideální bych viděl, kdyby alkoholické nápoje nebyly v průběhu turnaje vůbec v prodeji. Pokud se o to někdo můžete zasadit, prosím, udělejte to.

Schůzka kapitánů 1.ligy se konat nebude. Hráči jsou povinni zasednout na svoje místa podle rozpisu pro 2. turnaj (4.kolo) 5 minut před začátkem utkání.

Schůzka kapitánů 3.ligy se bude konat ihned po skončení prezentace.

Věřím, že se nám společně podaří udržet soutěžní atmosféru nejprestižnější sportovní bridžové události tohoto roku.

Přemysl Posledník, vedoucí turnaje
Napsal(a) Yetti dne 28.01.2008, přečteno 785x, komentováno 0x
O minulém víkendu jsem jako hlavní rozhodčí poprvé dostal příležitost řídit turnaj naší nejvyšší bridžové soutěže. Těšil jsem se, protože jsem očekával zajímavé bridžové problémy, které jako rozhodčí budu řešit. Na jeden zajímavý problém jsme opravdu narazili. Máme poměrně nedokonalou úpravu soutěžního řádu pro výnosy ze špatné strany na zástěnách.

První případ byl velmi kuriózní. Jelikož v SŘ hraje velkou roli to, zda se při zvedání zástěny provinila i strana hlavního hráče, zeptal jsem se, kdo zvednul zástěnu nebo dal signál k jejímu zvednutí. Nikdo se nepřiznal a dokonce u stolu padlo prohlášení, že zástěna se zvedla sama! Nakonec jsem se rozhodl případ posuzovat tak, že se provinily obě strany. Celé to skončilo tím, že hlavní hráč se případné pokuty vzdal a já měl vyřešeno.

Druhý případ byl odborně zajímavější. Na obou stranách zástěny bylo vyneseno lícem dolů. Zástěna se otevřela a rychlejší byl nesprávný hráč - otočil kartu. SŘ hovoří o případu, zda bylo vyneseno na druhé straně zástěny. O tom, jestli byla karta vidět, se ale už nezmiňuje...

Tím bridžové rozhodování skončilo. Zbytek byla práce "policajta", který běhal po sále a hlídal dodržování alespoň elementární disciplíny. Počet udělených trestných bodů i jejich důvody ukazují, že něco asi není v pořádku.

Jedno družstvo se odmítlo pravidlům přizpůsobit, čehož jsem se, pravda, obával už dopředu. Přiděloval jsem trestné body, sice shovívavě, ale pravidelně. Jeden extremní případ jsem předal k disciplinárnímu dořešení. Sprosté nadávání rozhodčímu prostě není možné pustit, kam bychom potom dospěli...

Nakonec bych se chtěl podělit o názor, který jsem řekl už několikrát během ligy - jako elitní soutěž by podle mě liga měla být rozhodována přísněji než běžné turnaje. Roste nám tu silná mladá generace a elitní soutěž v naší zemi potřebujeme. Argumenty "pivo není alkohol" nebo "u nás není žádná elita" prostě nemůžu přijmout. Účast v 1.lize není povinná, kdo nemá zájem přísná pravidla respektovat, může se účastnit spousty turnajů, kde nejsou vyžadována.
Napsal(a) Yetti dne 22.01.2008, přečteno 1086x, komentováno 0x
Je spousta změn termínů, tak tady jsou ty naše

2.-3.února

1. kolo
Chaos - Hukot
Eso Brno - KIVA

2. kolo
Chaos - Logik
FAJA - KIVA

3. kolo
hned o prvním víkendu nás čeká derby
KIVA - Chaos

29.-30.března

4. kolo
Eso Brno - Chaos
KIVA - ZOO

5. kolo
Chaos - FAJA
Pernštejn - KIVA

6. kolo
Chaos - Karlovy Vary
Hukot - KIVA

19.-20.dubna

7. kolo
Pernštejn - Chaos
KIVA - Karlovy Vary

8. kolo
ZOO - Chaos
KIVA - LGM

9. kolo
Chaos - LGM
Logik - KIVA
Napsal(a) Yetti dne 10.01.2008, přečteno 935x, komentováno 0x
Chaos letos postaví do celostátní ligy 3 družstva. Do II. ligy jsme přihlásili družstva Chaos a KIVA, ve III. lize bude bojovat družstvo Myš. Soupisky našich družstev (můžou se ještě drobně změnit):

Chaos - kpt. Jan Hlaváč (PAR), Eva Bahníková (BKP), Ondřej Bahník (PAR), Václav Frank (PAR), Jan Novotný (UHR), Miloslav Pojman (PAR), Přemysl Posledník (PAR)

KIVA - kpt. Petr Jelínek (PAR), Jiří Bráza (BKP), Anna Marie Černá (PAR), Markéta Dudková (HAV), Matěj Petrásek (PAR), Viktor Urban (BKP), Kateřina Vorlíčková (BKP)

Myš - kpt. Jan Lusk (PAR), Jiří Hovorka (PAR), Iva Justová (PAR), Oldřich Kurka (PAR), Jan Zeithaml (PAR)
Napsal(a) Yetti dne 31.05.2007, přečteno 972x, komentováno 0x
Výsledky už asi všichni znáte, tak mi dovolte pár komentářů.

Hodně se mi líbil přístup všech členů týmu, chuť po vítězství, soudržnost i dobrá nálada po ne zrovna podařených turnajích. Hráli jsme jako tým a bojovali do posledního rozdání.

Asi si pamatujete na můj komentář po prvním kole baráže, že se asi pánbůh rozhodnul, že si zahrajeme druhou ligu. V tom prvním kole mi bylo tak blbě, že jsem neviděl na karty a udělal chyby, který bych neudělal ani přiožralej. Přičtěte si do zápasu proti Trize 30 IMP a vyjdou zajímavý čísla... nepočítal jsem to :)

Taky bych asi býval odehrál víc než 3 segmenty. Tady bych chtěl poděkovat Mílovi, že se vykašlal na rande a vystřídal mě v posledním kole v sobotu.

Co je důležitý fakt - Chaos projekt pokračuje, tréninková skupina se rozšířila na cca. 12 hráčů a jdeme kupředu. Jestli se do ligy nevrátíme hned, tak za rok asi v pohodě. Jen je potřeba v práci pokračovat. Letošní výsledek se asi dal trochu čekat, měli jsme nově postavený tým, dva páry spolu hrály prvním rokem.

Díky všem za vzorný přístup a uvidíme se na kempu.