Archiv
Napsal(a) Yetti dne 03.09.2013, přečteno 797x, komentováno 0x
Pod tímto odkazem najdete program klubu na podzim 2013. Na turnaje nebo nedělní hraní se prosím raději přihlašte. Na volné hraní je možné přijít kdykoli, bez ohlášení i bez partnera.

Napsal(a) Myš dne 15.08.2013, přečteno 794x, komentováno 0x
Letošní výjezdní zasedání Chaosu se koná v termínu 20.-22.9. v Kroměříži. Formát je podobný jako vždy, jedná se o víkend, přes den je prostor na výlet, večer se hraje bridž.
Podrobné informace naleznete v pozvánce.
Napsal(a) Yetti dne 18.05.2013, přečteno 804x, komentováno 0x
Od středy 29.5. přecházíme na prázdninový režim, který se téměř neliší od celoročního. Hraje se každou středu od 18:00 na Palubě a v případě vhodného počtu osob (8,9,12+) se hraje turnaj.

Z důvodu dovolených máme docházkový formulář, ve vlastním zájmu udržujte svoji docházku aktualizovanou - lidi ji podle mojí zkušenosti používají, když se rozhodují, jestli přijít nebo ne. Link je tady: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al_XQX7B4ntZdHNxdkFLYkVJQlE1Sk1NdTJZVWpVMkE#gid=0
Napsal(a) Yetti dne 03.11.2012, přečteno 763x, komentováno 0x
7.11. se od 18:00 v Palubě uskuteční klubový turnaj. Pokusím se připravit i malé pohoštění sovětskými produkty, když už se nám sešlo takové datum :-)

Prosím o přihlášky dopředu. Budeme hrát Howell, počet rozdání podle počtu přihlášených.

Napsal(a) Yetti dne 27.09.2012, přečteno 607x, komentováno 0x
Od poloviny října se bude v našem klubu konat kurs pro všechny zájemce o karetní hru bridž. Nabízím Vám naučit se soutěžní variantu této hry, která Vám umožní účastnit se různých akcí a soutěží a stát se součástí bridžové komunity.

V České republice je mimořádně vysoký podíl mladých hráčů a náš klub je věkem svých členů ještě pod republikovým průměrem - vznikli jsme před 13 lety jako studentský klub při ČVUT.

Program kursu

Středa 10.10. od 18:30 - ukázka bridže v rámci festivalu deskových her Deskohraní. Můžete se přijít podívat do Michnova paláce na Malé Straně, kde členové našeho klubu v rychlosti vysvětlí pravidla a budete si moci zkusit několik ukázkových partií. Více na www.deskohrani.cz

Pondělí 22.10. od 18:00 - úvodní hodina na Palubě, jak se tam dostat najdete na www.paluba.cz. Podrobněji vysvětlím pravidla bridže a v druhé části si zahrajeme zjednodušenou variantu bridže, kde si některá ze základních pravidel procvičíme. Účastníci neplatí herné na Palubě - úvodní hodina je nezávazná a zcela zdarma.

Další lekce - po úvodní lekci byste se měli rozhodnout, zda se kursu zúčastníte. Podle počtu a preferencí účastníků se domluvíme na dalších lekcích. Počítám s jednou lekcí týdně (18:00-21:00) do Vánoc. Před Vánoci uspořádáme turnaj, kterým kurs zakončíme. V novém roce mohou přednášky v případě zájmu pokračovat pokročilejšími tématy.

Vaše investice

Na Palubě se platí herné, celý kurs Vás přijde na maximálně 360 Kč, studenty na 200 Kč. Platí se na baru (ne u mě), nejvhodnější variantu vstupného si vyberete z nabídky na www.paluba.cz.

Pro úspěšné absolvování kursu je nutná učebnice - nikdy si nezapamatujete do detailu všechno, co na kursu řeknu, navíc při čtení ty informace budete vnímat v nových souvislostech. Knížka stojí 50 Kč, má 176 stránek a mám jich, doufám, dostatek.

A Vaší nejdůležitější investicí je jeden večer týdně. Bridž je krásná a zábavná hra, ale na začátku klade odpor. Do jejích krás je třeba proniknout a to je možné jen pravidelným hraním.

Kontakt a přihlášky

Na ukázku v rámci Deskohraní není potřeba se hlásit. Když budete mít cestu kolem, zastavte se, podívejte se a zkuste si zahrát.

Velmi bych ocenil, kdybyste se mi přihlásili na úvodní lekci. Samozřejmě je možné přijít bez ohlášení, ale rád bych dopředu znal přibližný počet účastníků. Stačí poslat mail, odpovím a budu s Vámi počítat.

Na všechny další lekce už je potřeba, abych Vás očekával. Pokud nepřijdete na úvodní lekci a budete se chtít ke kursu připojit, musíte mi poslat mail. Takto zajistím, že se určitě budete moci přidat.

Mail na mě je: p.poslednik(zavináč)volny.cz

Budu se na Vás těšit na kursu bridže.
Přemysl Posledník

Napsal(a) Yetti dne 24.09.2012, přečteno 303x, komentováno 0x
Chtěl bych Vás pozvat do klubu Paluba na turnaj 3.10.. Hlašte se mi prosím předem, jednotlivci i páry. Přihlášky uzavřu 3.10. v 18:00 tak, abychom mohli do 10 minut začít hrát. Budeme hrát podle jednoho z našich rozpisů, rozdání bude mezi 18 a 22. Budeme hrát svižně (rozuměj "podle pravidel"), t.j. na sestavu bude 16 minut (2 rozdání) nebo 23 minut (3 rozdání). Případný pozdní příchod mi prosím ohlašte telefonicky, číslo je 731659888. Prosím o disciplínu - přihlašte se, přijďte včas, hrajte roumnou rychlostí - aby se nám turnaj povedl.

Ten turnaj je náhodou v den mých narozenin, a tak si dovolím Vás pozvat po bridži na pár piv. Proto prosím v přihlášce uvádějte, jestli jdete i na pivo, ať vím, pro kolik lidí mám dát rezervaci.

Těším se na Vás.
Přemek

Přihlášení účastníci:
---------------------
<budu průběžně aktualizovat>
Napsal(a) mila dne 07.02.2012, přečteno 558x, komentováno 0x
Napsal(a) Myš dne 07.11.2011, přečteno 378x, komentováno 0x
Jak bylo dohodnuto na schůzi klubu, ve středu 23.11. se v rámci pravidelného hraní klubu Chaos v Palubě uskuteční otevřený párový turnaj s podtitulem Beaujolais. Začátek turnaje je v 18:15, uzávěrka přihlášek v 18:00. Jak už název napovídá, vítěz se může těšit na lahvinku mladého vína.
Napsal(a) Myš dne 14.10.2011, přečteno 504x, komentováno 0x
Letošní výjezdní zasedání Chaosu se koná v termínu 27.-30.10. v Golčově Jeníkově. Podrobné informace naleznete v pozvánce.
Napsal(a) mila dne 02.05.2011, přečteno 623x, komentováno 0x
Tento víkend proběhl již čtvrtý ročník turnaje ve Slavonicích. Výsledky jsou na stránkách turnaje.
Napsal(a) Myš dne 31.03.2011, přečteno 397x, komentováno 0x
!!! POZOR, ZMĚNA !!! Turnaj přeložen na 18.5. Vše ostatní platí.

Ve středu 11.5. se v klubu deskových her Paluba uskuteční otevřený párový turnaj Chaosu. Zváni jsou samozřejmě všichni bridžisté, jak z ostatních klubů, tak neorganizovaní.

Začátek turnaje je v 18:15, prezentace od 18:00. Hrací schéma bude určeno podle počtu přihlášených. Turnaj je zdarma, platí se pouze vstupné dle ceníku Paluby. Hlásit se můžete na jll@seznam.cz, přihlášky se přijímají až do okamžiku zahájení turnaje.

Nejlépe umístěné páry čeká překvapení :-)
Napsal(a) Myš dne 02.12.2010, přečteno 485x, komentováno 0x
Ve středu 15.12. se na Palubě uskuteční vánoční bridžový turnaj. Začátek 18:15, prezentace od 18:00. Platí se pouze vstupné dle ceníku Paluby.

Výsledky:
1. Březovský - Zázvorka 79,5
2. Hlaváč - Posledník 77
3. Kálalová - Laštovička 66,5
4. Roubal - Šanc 61,5
5. Justová - Lusk 58
6. Bahník - Novotný 54,5
7. Hovorka - Sobura 54
8. Dvořáková - Čaj 47
Napsal(a) Myš dne 21.10.2010, přečteno 391x, komentováno 0x
Tradičně jako - téměř :-) - každý podzim i letos pořádáme kurs bridže pro nováčky, viz pozvánka. Víte-li o někom, kdo by mohl mít zájem, určitě se mu zmiňte.
Napsal(a) Yetti dne 19.07.2010, přečteno 1794x, komentováno 0x
Pozvánka v češtině

Invitation in English

CZ Zveme všechny bridžisty na Velkou cenu Prahy 2010, která se koná jako součást festivalu deskových her Deskohraní 2010, a to v termínu od 15. do 17. října 2010. Velmi prosíme o předběžné přihlášky, podle jejich počtu bude bridžovému turnaji v rámci festivalu přidělen sál, jehož kapacitou bude potom omezen počet účastníků. Přihlášení budou mít účast garantovánu, ostatní pouze do zaplnění kapacity sálu.

Na těchto stránkách budeme průběžně uveřejňovat informace a seznam přihlášených účastníků.

ENWe invite all bridge players to the Grand Prix of Prague 2010, which is played as a part of the board game festival Deskohraní 2010. Please inform us of your intention to participate, the bridge tournament will be provided playing hall within the festival based on number of preliminary registrations. We guarantee participation only to those, who have registered in advance, all others only up to the hall capacity.

On this website, we will be posting news and updating the list of registered participants.

Doprava / Transport

CZ Turnaj se koná v Tyršově domě na Újezdě. Nejbližší zastávka tramvaje je Újezd, z hlavního nádraží tam dojedete linkou 9, z ostatních míst Prahy ještě linkami 12,20 a 22. Přestup z metra doporučujeme na Národní třídě (linka B), případně I.P.Pavlova (z jižního města, P+R Chodov, Opatov) nebo Anděl (jihozápadní město, P+R Zličín).

Nedoporučujeme jezdit až na místo vlastním automobilem, parkování není zajištěno a v historickém centru Prahy je parkování drahé a obtížné. Pokud jedete z míst mimo Prahu, doporučujeme využít hlídaných parkovišť P+R na kraji města. Parkovné v kombinaci s jízdenkou MHD stojí 10 Kč na den.

EN The tournament takes place in a palace called Tyršův Dům, site of the Czech Sokol movement. The closest tram stop is Újezd, from the main train station it may be reached by tram no. 9, from other places in Prague as well by nos. 12,20 and 22. To reach the place by the metro, change trams at Národní třída (B line), or I.P.Pavlova(from south, P+R Chodov, Opatov) or Anděl (west, southwest, P+R Zličín).

We do not recommend driving your own car to the playing room. Parking in the historical centre of Prague is costy and hard to find. If coming from outside of Prague, use the P+R guarded parkings on the edges of Prague, they cost 10 Kč (EUR 0.40) per day, if combined with public transport ticket.

Umístění na mapě / Location on the map

Seznam přihlášených / List of participants

Dvojice / Pairs
Bahníková - Barnet
Bahník P. - Svoboda
Ambrož - Klíma
Horáček Jar. - Mužík
Beran - Nulíček
Černá - Hoderová
Martynek ml. - Pulkrab ml.
Červenka - Dostál
Hlaváč J. - Posledník
Benák - Kafka
Hájková - Bahník O.
Macura - Šlemr
Lamser - Říha S.
Pokorná - Kopřiva
Vrkoč - Mczizs(PL)
Svobodová - Spálovský
Kyptová - Humpál
Frabša ml. - Žylka
Bouřa - Králík F.
Laštovička - Stupka
Cetkovská - Králík J.
Novotný - Vojtík
Vajdová - Hebák
Bahník M. - Ludvík
Grosmanová - Mödritzer
Erdeová - Mašek
Tomčíková - Erde
Fořtová - Fořt
Kálalová - Scháňka
Dudková - Vlachová
Krásová - Schulzová K.
Kolínský - Lauer
Batelová - Batela
Zadražilová - Pírek
Gallik - Janas
Botur - Kolek
Schulzová V. - Suchá
Kořínek - Maňák
Pojman - Šanc
Haman - Pivnička
Pěkný - Zajíček
Hozda - Škalda
Ertner - Horáček
Hubená - Hubený

Družstva / Teams

Acol - Bahníková, Bahník P., Svobodová, Svoboda
2. - Černá, Hoderová, Martynek ml., Pulkrab ml.
Chaos - Červenka, Dostál, Hlaváč J., Humpál, Kyptová, Posledník
4. - Pokorná, Kopřiva, Vrkoč, Mczizs(PL)
P.S. - Macura, Šlemr, Vozábal, Zadražil
6. - Bouřa, Frabša ml., Králík F., Žylka
PT2010 - Holý, Stupka, Laštovička, Nulíček
8. - Cetkovská, Králík J., Novotný, Vojtík
9. - Erdová, Erde, Mašek, Tomčíková
Napsal(a) Yetti dne 24.06.2010, přečteno 370x, komentováno 0x
O prázdninách hrajeme stejně jako celý rok každou středu od 18 hodin na Palubě.
Napsal(a) Yetti dne 13.05.2010, přečteno 477x, komentováno 0x
26.5. se odehraje poslední turnaj seriálu Paluba. Hráčů, kteří splňují klasifikaci, je 12 v následujícím pořadí:

1 Jiří Mašek 165
2 Jana Erdeová 165
3 Miloslav Pojman 146
4 Zdeněk Laštovička 125
5 Přemysl Posledník 108
6 Anna Kálalová 102
7 Marie Rosolová 88
8 Viktor Šanc 59
9 Jan Lusk 50
10 Iva Justová 34
11 Jana Dvořáková 20
12 Petr Čaj 14

Posledního turnaje se musí zúčastnit Míla Pojman, Anna Kálalová, Marie Rosolová a Petr Čaj, jinak vypadnou ze závěrečné klasifikace, protože mají pouze 7 účastí. Ostatní mají klasifikaci jistou.

Uvedené pořadí už je po vyškrtání nejhorších výsledků, pokud jich nasbíral někdo více než 9.Napsal(a) Yetti dne 22.04.2010, přečteno 951x, komentováno 0x
Pozor / Attention

Hrací schema se změnilo, protože dvě družstva zrušila svou účast. Začátky hraní v jednotlivé dny zůstávají nezměněny. Hrajeme v jedné skupině 13 kol každý s každým 8 rozdání.

The scheme has changed, because two teams canceled their participation. Starting times of all the days remain the same though. We will play a single round robin 13 rounds, 8 deals each

Sestavy družstev / Teams' lineups

Roky(A/HR) - Arno Lindermann, Pavo Marinkovič, Martin Rokyta, Peter Zelnik
Amatari(BY) - Irina Azarova, Olga Byckievich, Igor Byckievich, Viktor Lipnicki, Alexander Prokopenko, Sergej Romanovič
Kwidzyn(CZ/PL) - Eva Fořtová, Tomáš Fořt, Anna Gutowska, Janusz Świder
PPN(CZ) - Ondřej Bahník, Lukáš Barnet, Jan Novotný, Miloslav Pojman
MIKI(CZ) - Jaroslav Holý, Diana Krásová, Zdeněk Laštovička, Vladimír Nulíček, Věra Schulzová
Chaos(CZ) - Martin Dostál, Jan Hlaváč, Anna Kálalová, Přemysl Posledník
Myš(CZ) - Iva Justová, Jan Lusk, Zdeněk Roubal, Viktor Šanc
Acol(CZ) - Eva Bahníková, Petr Bahník, Pavlína Svobodová, Ota Svoboda
SLEM(CZ) - Jana Erdeová, Zbyněk Lauer, Jiří Mašek, Luboš Spálovský
1Q3J(H) - Klara Makara, Gabor Petravich, Gabor Mirk, Jozsef Kocsis
STS Chvojkovice(CZ) - Jiří Kopřiva, Jan Pivnička, Pavlína Vajdová, David Vozábal
BridgeBaseOffline(CZ/PL) - Piotr Bielecki, Soňa Hájková, Jarda Hájek, Kristýna Schulzová
Řáholec(CZ) - Věra Čechová, Michal Humpál, Monika Kyptová, Vašek Kypta
HJJK(CZ/SK) - Helena Berglová, Josef Karhan, Karol Rezek,Jaroslava Soukupová


Program

Rozpis jednotlivých kol s časem začátku je níže.

Rounds' schedule below.

29.4. 16:00 - 18:30
Prezentace v Besídce. Prosím pouze o oznámení, že tým je na místě a případně uhrazení toho, co ještě nebylo uhrazeno.

Presentation in Besidka. For presentation, please just let me know, that you have arrived. If you're supposed to sort out some cash with me, please arrange it before the tournament opening.

29.4. 18:30

Zahájení turnaje v Besídce.

Tournament opening at Besídka.

29.4. 19:00 1.kolo / Round 1

Roky-HJJK
Amatari-Řáholec
Kwidzyn-BridgeBaseOffline
PPN-STS Chvojkovice
MIKI-1Q3J
Chaos-SLEM
Myš-Acol

29.4. 20:10 2.kolo / Round 2

Řáholec-Roky
HJJK-BridgeBaseOffline
Amatari-STS Chvojkovice
Kwidzyn-1Q3J
PPN-SLEM
MIKI-Acol
Chaos-Myš

29.4. 21:20 3.kolo / Round 3

Roky-BridgeBaseOffline
Řáholec-STS Chvojkovice
HJJK-1Q3J
Amatari-SLEM
Kwidzyn-Acol
PPN-Myš
MIKI-Chaos

30.4. 15:00 4.kolo / Round 4

STS Chvojkovice-Roky
BridgeBaseOffline-1Q3J
Řáholec-SLEM
HJJK-Acol
Amatari-Myš
Kwidzyn-Chaos
PPN-MIKI

30.4. 16:10 5.kolo / Round 5

Roky-1Q3J
STS Chvojkovice-SLEM
BridgeBaseOffline-Acol
Řáholec-Myš
HJJK-Chaos
Amatari-MIKI
Kwidzyn-PPN

30.4. 17:20 6.kolo / Round 6

SLEM-Roky
1Q3J-Acol
STS Chvojkovice-Myš
BridgeBaseOffline-Chaos
Řáholec-MIKI
HJJK-PPN
Amatari-Kwidzyn

30.4. 18:30 7.kolo / Round 7

Roky-Acol
SLEM-Myš
1Q3J-Chaos
STS Chvojkovice-MIKI
BridgeBaseOffline-PPN
Řáholec-Kwidzyn
HJJK-Amatari

30.4. 19:40 8.kolo / Round 8

Myš-Roky
Acol-Chaos
SLEM-MIKI
1Q3J-PPN
STS Chvojkovice-Kwidzyn
BridgeBaseOffline-Amatari
Řáholec-HJJK

30.4. Po skončení hry / After play

Hotel Arkáda pro nás zorganizuje akci s grilem, pivem a ohněm. Bude to na zahradě, která jim patří. Detaily budou na nástěnce.

Arkada hotel will organize a party for us with grill, beer and campfire. It will be in a garden they own in the town. Details will be published on site.

1.5. 16:00 9.kolo / Round 9

Roky-Chaos
Myš-MIKI
Acol-PPN
SLEM-Kwidzyn
1Q3J-Amatari
STS Chvojkovice-HJJK
BridgeBaseOffline-Řáholec

1.5. 17:10 10.kolo / Round 10

MIKI-Roky
Chaos-PPN
Myš-Kwidzyn
Acol-Amatari
SLEM-HJJK
1Q3J-Řáholec
STS Chvojkovice-BridgeBaseOffline

1.5. Po 10.kole / After Round 10

Pauza na večeři / Dinner break

1.5. 19:10 11.kolo / Round 11

Roky-PPN
MIKI-Kwidzyn
Chaos-Amatari
Myš-HJJK
Acol-Řáholec
SLEM-BridgeBaseOffline
1Q3J-STS Chvojkovice

1.5. 20:20 12.kolo / Round 12

Kwidzyn-Roky
PPN-Amatari
MIKI-HJJK
Chaos-Řáholec
Myš-BridgeBaseOffline
Acol-STS Chvojkovice
SLEM-1Q3J

1.5. 21:30 13.kolo / Round 13

Roky-Amatari
Kwidzyn-HJJK
PPN-Řáholec
MIKI-BridgeBaseOffline
Chaos-STS Chvojkovice
Myš-1Q3J
Acol-SLEM

1.5. Po skončení hry / After play

Po sečtení zbývajících výsledků a jejich kontrole vyhlášení vítězů a posezení v Besídce. Posledně nám nechali otevřeno poměrně dlouho. Záleží na počtu lidí, jako vždy :)

After counting the results and their check by players prize giving and possibly a few beers in Besidka, last time they were open till late because of us. Depends on number of those sitting in, as always :)

Napsal(a) Yetti dne 08.01.2010, přečteno 456x, komentováno 0x
Další turnaje započítávané do seriálu Paluba o zajímavé ceny se budou konat v těchto termínech:

20.1.
10.2.
24.2.
17.3.
7.4.
5.5.
26.5.

Pozvánky budu ještě rozesílat jednotlivě. Pokud ode mě pozvání na turnaje nedostáváte a rádi byste, pošlete mi prosím e-mail na p.poslednik zavináč volny.cz
Napsal(a) Yetti dne 11.12.2009, přečteno 2384x, komentováno 0x
Srdečně zveme na třetí ročník turnaje ve Slavonicích. Pozvánky v různých jazycích najdete pod odkazy níže. Tato stránka bude postupně aktualizována o nejnovější informace.

We invite all players to 3rd Slavonice Cup. Invitations in various languages may be found under links below. This web page will be continuously updated with latest information.


Pozvánka v češtině

Invitation in English

Zaproszenie w języku polskim

Einladung auf Deutsch

Invitation en français

Priglashenie na russkom


Dřívější ročníky / Slavonice Cup before.

Slavonice 2008

Slavonice 2009

Review of Slavonice 2009 by Janis Maurins


Přihlášená družstva / Signed-up teams.

Acol(CZ) - Eva Bahníková, Petr Bahník, Pavlína Svobodová, Ota Svoboda
SLEM(CZ) - Jana Erdeová, Zbyněk Lauer, Jiří Mašek, Luboš Spálovský
Roky(A/HR) - Arno Lindermann, Pavo Marinkovič, Martin Rokyta, Peter Zelnik
Chaos(CZ) - Martin Dostál, Jan Hlaváč, Anna Kálalová, Přemysl Posledník
Kwidzyn(CZ/PL) - Eva Fořtová, Tomáš Fořt, Anna Gutowska, Janusz Świder
Mi&Mo(BY) - Olga Byckievich, Igor Byckievich,?
Irina(BY) - Irina Azarova, Viktor Lipnicki, Alexander Prokopenko, Sergej Romanovič
Myš(CZ) - Iva Justová, Jan Lusk, Zdeněk Roubal, Viktor Šanc
Řáholec(CZ) - Věra Čechová, Michal Humpál, Monika Kyptová, Vašek Kypta
Statix(RO) - Ovidiu Agache, Costel Stroe, Vasile Donosa, Daniel Gheorghe
STS Chvojkovice(CZ) - Jiří Kopřiva, Jan Pivnička, Pavlína Vajdová, David Vozábal
1Q3J(H) - Klara Makara, Gabor Petravich, Gabor Mirk, Jozsef Kocsis
BridgeBaseOffline(CZ/PL) - Piotr Bielecki, Soňa Hájková, Jarda Hájek, Kristýna Schulzová
PPN(CZ) - Ondřej Bahník, Lukáš Barnet, Jan Novotný, Miloslav Pojman
MIKI(CZ) - Jaroslav Holý, Diana Krásová, Zdeněk Laštovička, Vladimír Nulíček, Věra Schulzová
16.(CZ/SK) - Helena Berglová, Josef Karhan, Karol Rezek,...


Zatím samostatně přihlášené páry / So far single pairs


Zatím samostatně přihlášení hráči / So far single players


Do 20.4. budu tvořit týmy jen pokud k tomu dostanu instrukce. Po 20.4. volné páry a hráče sestavím do družstev tak, jak se mi bude zdát nejvhodnější.

Until April 20 I will only team up players when instructed. After this deadline, I will create teams from the outstanding pairs/players on best effort basis.


Doplňující informace o ubytování.

V Besídce je toho času 8 pokojů a 3 cenové kategorie. 2 nejdražší pokoje jsou Vávra a Boháč. Standardní cena je pro 5 pokojů, pokoj Korýs je ještě levnější. Všechny pokoje mohou být prodány jako jednolůžkové. Všechny informace jsou na stránkách hotelu. Cena ubytování pro turnaj se odvíjí od ceny na webu, cena na pozvánce platí jen pro nejdražší 2 pokoje.

V Arkádě se nerozlišuje velikost pokoje, platí se 400 Kč za osobu a noc. K dispozici je 19 pokojů, z toho 6 jednolůžkových, 2 dvoulůžkové s oddělenými lůžky, 3 dvoulůžkové s bezbariérovým přístupem a 8 klasických dvoulůžkových pokojů.

Additional information to accomodation

In Besídka there's 8 rooms and 3 price categories. The 2 most expensive rooms are Vávra and Boháč. Standard price counts for 5 rooms, room named Korýs is even cheaper. All the rooms may be occupied by a single person. All the information is on the hotel website. Price for the tournament depends on the room you choose. The price listed is for the most expensive rooms.

In Arkáda size of the room doesn't matter, price is per person and night. There are 19 rooms, among them 6 singles, 2 twins, 3 doubles with barrierless access and 8 doubles.

Společná přeprava / Group transport

Plánujeme zorganizovat společnou cestu vlakem z Prahy, pokud chcete jet s námi, přihlašte se prosím. Cena závisí od počtu osob (orientačně 180 Kč) a platit se bude ve vlaku. V případě zpoždění vlaku posuneme začátek turnaje.

We plan to organize common train transport from Prague. If you wish to join, please sign up with the organizers. Fare depends on the number of people (around CZK 180) and will be collected on the train. If the train is late, we will move the tournament opening.

Jízdní řád / Timetable :

Praha hl.n. 14:00 R683 -> Havlíčkův Brod 16:00
Havlíčkův Brod 16:05 Os8365 -> Kostelec u Jihlavy 17:05
Kostelec u Jihlavy 17:11 Os28323 -> Slavonice 18:48

Přípojné vlaky na sebe čekají. Autobusové spojení, rovněž se 2 přestupy, je možné (bez slev pro skupiny), viz IDOS.

Connecting trains wait in case of delay. Bus transit, as well with 2 changes, is available with neither guarantee nor group discount. See National timetables.

How to get to Czech republic

Air connection is recomended to Prague, though Brno and Vienna are closer to Slavonice. The reason is, that there's the common group transport listed above, which you may take advantage of. You may come earlier, spend a day or two in Prague and then join us for the train ride.

The organizers may be capable of organizing your complete trip including sightseeing in Prague. Just ask and we'll see what we can do.

Here a few links to the cheap airlines flying to Prague:

WizzAir Hungarian lowcost airline, which has a base in Prague. Around 12 destinations.

Ryanair Notorious Irish lowcost, a few destinations, sometime overlapping with wizzair.

EasyJet British destinations plus a few continental.

SmartWings Prague-based mid-cost airline powered by charter TravelService.

Prague airport is operated by over 40 airlines excluding charters. Too get a full listing, please visit Prague Airport website.

By a day train, Prague can be reached easily from Dresden, Leipzig or Berlin. Nurenburg is connected by an expres bus operated by DB and Czech railways.

From the south, we recommend to connect via Ceske Budejovice, night train from Zurich, Innsbruck and Salzburg arrives around 8am. Ask us for more information.

From Poland, there's a Warsaw/Krakow-Prague daily overinght. After arriving in the morning and a walk in Prague, you may proceed with the common group train.

From western Poland, there's a possibility to take an overnight train to Wroclaw and then to connect to the train to Pardubice via Klodzko. It's slow, but may be pretty cheap.

From eastern Slovakia, there are more than 4 overnight trains to Prague. A recommended option is though taking a direct sleeper to Brno, change to a bus to Telc and after some sightseeing take one of the slow trains to Slavonice.
Napsal(a) Yetti dne 24.09.2009, přečteno 588x, komentováno 0x
Kurs bridže začíná 7.10. na Palubě, zveme všechny zájemce o bridž! Zároveň prosíme všechny, kteří mají možnost, aby o kursu informovali na co nejvíc místech.

Oficiální pozvánka
Napsal(a) Yetti dne 15.09.2009, přečteno 595x, komentováno 0x
Srdečně zvu všechny zájemce na seriál párových turnajů v klubu deskových her Paluba.

Oficiální pozvánka
Napsal(a) Yetti dne 15.09.2009, přečteno 855x, komentováno 0x
Kdy a kde

Každou středu od 18:00 do cca. 21:00 v klubu deskových her Paluba, Lidická 40, Praha 5. Klub je otevřen až do 23h. Plán a další informace na webu Paluby.

Volné hraní

Volné hraní probéhá vždy a je otevřené pro každého, kdo alespoň částečně umí hrát bridž. Probíhá každou středu, s výjimkou dní, kdy je na těchto stránkách vypsán turnaj. Ročně očekáváme takovou situaci 2-3x.

Volné hraní je přístupné i těm, kteří přijdou později (pokud to bude před devátou večer :-)) i těm, kteří musí dříve odejít. U volného hraní se střídá a vždy si zahrají všichni, kteří přijdou.

Nepravidelné turnaje

Jestliže se nás v 18:00 sejde dostatek, můžeme pro zájemce uspořádat miniturnaj na 2,5-3 hodiny (18-22 rozdání). Hráči se zasednutím k turnaji zavazují dohrát do konce. Konec turnaje bude vždy směrován k 21:00, ale kdo už klubové turnaje hrál, ví, že je to termín orientační a může se protáhnout.

Uspořádání turnaje se musí někdo ujmout. Pokud se Vám zdá, že lidí je dost, a chcete si turnaj zahrát, prostě to hlasitě navrněte :-)

Plánované turnaje

Plánované turnaje jsou vyhlašovány samostatnou pozvánkou v sekci Aktuality. Pravidelně bývá plánovaný Vánoční turnaj poslední středu před Vánočními prázdninami.

Za kolik

Za hraní se platí podle ceníku Paluby. Jednorázové hraní stojí (v r. 2010) 50 Kč, studenti 40 Kč. Pokud si při placení vyžádáte kartičku stálého hráče a budete si na ni při každém placení nechat dávat razítka, bude Vaše čtvrtá účast zdarma.

Na kalendářní rok je možné si zakoupit členství Paluby, které umožňuje neomezené hraní (Deskové hry + bridž) v kterýkoli otvírací den, levnější občerstvení a výrazné slevy při nákupu deskových her. V roce 2010 to bylo 1000 Kč na ro, studenti 800 Kč. Podrobněji opět na webu Paluby.
Napsal(a) Myš dne 10.08.2009, přečteno 497x, komentováno 0x
Blíží se září a s ním i výjezdní zasedání Chaos klubu, spojené tradičně jak s bridžovým turnajem, tak s možností výletů do okolí. Po loňském Janově padl letos los na Srbsko, kde je za prvé taky hezky a za druhé je tam nesrovnatelně lepší spojení, obzvláště z Prahy.

Akce se uskuteční za každého počasí, a to v termínu 11.-13.9.2009 (pátek až neděle). Na programu je párový turnaj, systém hraní bude upřesněn podle počtu účastníků. Hrát se bude po všechny tři dny, v pátek od 18 hodin, v sobotu od 16 hodin a v neděli od 10 hodin. Nejépe umístění hráči se mohou opět těšit na zajímavé ceny.

Hraje se v hotelu Elma v Srbsku, kam se dá dostat buďto vlakem (z Prahy směr Beroun) nebo je z Prahy možnost vyrazit na kole pohodlnou cestou podél Berounky. Cena za celý pobyt včetně vkladů do turnaje je 1100 Kč na osobu, samotné startovné pro neubytované je ve výši 250 Kč na hráče.

Přihlášky a případné dotazy posílejte na adresu jll(na)seznam.cz
Napsal(a) Yetti dne 12.06.2009, přečteno 451x, komentováno 0x
Vzhledem ke stěhování společnosti Unicorn nebude přesně zřejmé, kde se tu kterou středu bude hrát. Jistá je jenom jedna věc - hrát se bude.

Členové budou informováni přes konferenci, ostatní prosím, aby se někomu z členů před návštěvou klubu ozvali. Až se situace ustálí, uveřejníme opravené údaje o hrací místnosti.
Napsal(a) Yetti dne 06.04.2009, přečteno 898x, komentováno 0x
Vedoucí turnaje / tournament director

Petr Pulkrab & Zbyněk Píša

Program turnaje:

30.4. 14:45 - sraz účastníků párového turnaje / pairs' tournament registration

30.4. 15:00 - párový turnaj / pairs' tournament

30.4. 18:00 - zahájení turnaje / opeing ceremony

30.4. 18:30 - kvalifikace, 1.kolo / qualification, round 1

Jelikož máme oficiální možnost dopravit se veřejnou dopravou, prosíme počítejte s tím, že na společný autobus budeme v případě zpoždění čekat.

Because we have guaranteed public transport option, please count on a delay in case this public bus comes late.

30.4. 20:00 - kvalifikace, 2.kolo / qualification, round 2

30.4. 21:30 - kvalifikace, 3.kolo / qualification, round 3

Kvalifikace proběhne v 5 skupinách po 4 družstvech. Skupiny jsem rozlosoval pomocí rozdělení do 4 výkonnostních košů (výkonnost jsem si dovolil tipnout, ono to ani jinak nejde). O složení skupin rozhodnul los.

Qualification will be a round robin in 5 groups of 4 teams. We have drawn the groups using four baskets with different skill levels. The estimation of skill was completly my guess - didn't find a better way to do that.

První dva z kvalifikační skupiny postoupí do finalové skupiny o 10 družstvech. Svůj vzájemný zápas si přenesou a odehrají zbývajících 8 zápasů. Zbývající dva týmy budou zařazeny do finále B, taktéž s přenosem vzájemného zápasu.

First two teams of each group will advance to the final group of 10. Their common result will be carried over, playing the remaining 8 games. The other two teams from each group will play final B, with the carry over as well.

Propozice je možné stáhnout zde.

Rozlosování skupin se startovními čísly / groups' draw with start numbers

Skupina A/ Group A
1 Acol (CZ) - Eva Bahníková, Petr Bahník, Pavlína Svobodová, Ota Svoboda
2 Linz (A) - Maria Schrober, Michaela Wufka, Max Füreder, Wolfgang Berner
3 MMTS Kwidzyn (PL) - Anna Gutowska, Janusz Swider, Jacek Kaczor, Krzysztof Stefaniak
4 BK Máj (CZ) - Josef Karhan, Lubomír Kořínek, Monika Kyptová, Václav Kypta

Skupina B/ Group B
5 Honzíci (CZ) - Jana Ertnerová, Vlastimil Jaroš, Jan Martynek, Jan Martynek
6 STS Chvojkovice (CZ) - Michal Humpál, Denisa Pěkná, Pavel Pěkný, Pavlína Vajdová
7 P.P. (CZ) - Ondřej Bahník, Markéta Dudková, Petr Jelínek, Miloslav Pojman
8 JALO (CZ) - Jarmila Dočekalová, Anna Plosová, Lenka Slabá, Oldřch Pokorný

Skupina C/ Group C
9 Chaos (CZ) - Václav Frank, Zdeněk Laštovička, Vladimír Nulíček, Přemysl Posledník
10 MiNa (BY/RU) - Olga Bytskevich, Igor Bytskevich, Oxana Leonenko, Victoria Volina, Dimitrij Kamljuk, Dimitrij Khodkov
11 Anna K (CZ) - Anna Krausová, Bohumil Ludvík, Bob Kocián, Jiří Kraus
12 MAJ (CZ) - Jaroslava Soukupová, Zoša Vyoralová, p.Prosecký, p.Rezek

Skupina D/ Group D
13 P.S. (CZ) - Gábina Galbavá, Štěpán Galbavý, Jakub Šlemr, Helena Zadražilová, Michal Zadražil
14 Roky (A/HR) - Jan Fučík, Pavo Marinković, Peter Zelnik, Martin Rokyta
15 Hu-By (BY/H) - Alexei Bytskevich, Klara Makara, József Kocsis, Ivan Verenich
16 Chrpa (CZ) - Anna Demlová, Milan Pospíšil, Irena Henzlová, Josef Henzl

Skupina E/ Group E
17 SPEMM (CZ) - Jana Erdeová, Jiří Mašek, Blanka Medlínová, Luboš Spálovský
18 Z-TECH (LV) Karlis Rubins, Janis Maurins, Martins Lorencs, Jurijs Balashovs
19 C.M. (A/CZ) - Lucia Nymšová, Ingeborg Ohrner, Renate Schrammel, Milan Šklíba
20 Myš (CZ) - Martin Dostál, Jan Hlaváč, Jan Lusk, Iva Justová


Detailní rozpis čtvrtečních zápasů / Detailed qualification schedule


1.kolo / round 1

1 Acol (CZ) - BK Maj (CZ)
2 MMTS Kwidzyn (PL) - Linz (A)
3 Honzíci (CZ) - JALO (CZ)
4 P.P. (CZ) - STS Chvojkovice (CZ)
5 Chaos (CZ) - MAJ (CZ)
6 Anna K (CZ) - MiNa (BY/RU)
7 P.S. (CZ) - Chrpa (CZ)
8 Hu-By (BY/H) - Roky (A/HR)
9 SPEMM (CZ) - Mys (CZ)
10 C.M. (A/CZ) - Z-TECH (LV)


2.kolo - round 2

1 Linz (A) - Acol (CZ)
2 BK Maj (CZ) - MMTS Kwidzyn (PL)
3 STS Chvojkovice (CZ) - Honzíci (CZ)
4 JALO (CZ) - P.P. (CZ)
5 MiNa (BY/RU) - Chaos (CZ)
6 MAJ (CZ) - Anna K (CZ)
7 Roky (A/HR) - P.S. (CZ)
8 Chrpa (CZ) - Hu-By (BY/H)
9 Z-TECH (LV) - SPEMM (CZ)
10 Mys (CZ) - C.M. (A/CZ)


3.kolo - round 3

1 Acol (CZ) - MMTS Kwidzyn (PL)
2 BK Maj (CZ) - Linz (A)
3 Honzíci (CZ) - P.P. (CZ)
4 JALO (CZ) - STS Chvojkovice (CZ)
5 Chaos (CZ) - Anna K (CZ)
6 MAJ (CZ) - MiNa (BY/RU)
7 P.S. (CZ) - Hu-By (BY/H)
8 Chrpa (CZ) - Roky (A/HR)
9 SPEMM (CZ) - C.M. (A/CZ)
10 Mys (CZ) - Z-TECH (LV)Společná jízda do Slavonic:

Praha - Slavonice
R645 v 15:14 z Prahy hl.n. do Veselí nad Lužnicí.
Ve Veselí nad Lužnicí bude přistaven autobus, který nás odveze přímo do Slavonic.

Slavonice - Praha
je možné v 15:00 nebo v 16:00 (bude se hlasovat), opět s přestupem ve Veselí nad Lužnicí.

Při 10 osobách to vychází cca. 275 Kč na jednoho jedním směrem. Při více lidech je to o dost levnější.

Na cestu je nezbytné se přihlásit e-mailem (viz pozvánka).

Přihlášení TAM:
---------------
Anna Gutowska
Janusz Swider
Jacek Kaczor
Krzysztof Stefaniak
Šklíbovi
Martin Dostál + 1
Bodo Kuse
Miloslav Hevjarík
Lukasz Kupka
Lucka Nymšová
Míla Pojman
Zbyněk Píša

Přihlášení ZPĚT:
----------------
Šklíbovi
Martin Dostál + 1
Bodo Kuse
Miloslav Hevjarík
Lukasz Kupka
Lucka Nymšová
Petr Jelínek
Míla Pojman

Napsal(a) Myš dne 26.02.2009, přečteno 629x, komentováno 0x
Napsal(a) Yetti dne 02.11.2008, přečteno 2421x, komentováno 0x
Pozvánka v češtině

Invitation in English

Meghívó magyarul

Zaproszenie w języku polskim

Einladung auf Deutsch

Invitation en français

Invitation in Russian / Priglashenie na russkom

Slavonice 2008
Shrnutí loňského turnaje, výsledky, fotografie.
Report from last year's tourney, results, pictures.

Přihlášená družstva / Signed-up teams.

Acol (CZ) - Eva Bahníková, Petr Bahník, Pavlína Svobodová, Ota Svoboda
Linz (A) - Maria Schrober, Michaela Wufka, Max Füreder, Wolfgang Berner
MMTS Kwidzyn (PL) - Anna Gutowska, Janusz Swider, Jacek Kaczor, Krzysztof Stefaniak
Roky (A/HR) - Jan Fučík, Pavo Marinković, Peter Zelnik, Martin Rokyta
MiNa (BY/RU) - Olga Bytskevich, Igor Bytskevich, Oxana Leonenko, Victoria Volina, Dimitrij Kamljuk, Dimitrij Khodkov
P.S. (CZ) - Gábina Galbavá, Štěpán Galbavý, Jakub Šlemr, Helena Zadražilová, Michal Zadražil
Chaos (CZ) - Václav Frank, Zdeněk Laštovička, Vladimír Nulíček, Přemysl Posledník
Myš (CZ) - Martin Dostál, Jan Hlaváč, Jan Lusk, Iva Justová
P.P. (CZ) - Ondřej Bahník, Markéta Dudková, Petr Jelínek, Miloslav Pojman
Anna K (CZ) - Anna Krausová, Bohumil Ludvík, Bob Kocián, Jiří Kraus
STS Chvojkovice (CZ) - Michal Humpál, Denisa Pěkná, Pavel Pěkný, Pavlína Vajdová
MAJ (CZ) - Jaroslava Soukupová, Zoša Vyoralová, p.Prosecký, p.Rezek
Chrpa (CZ) - Anna Demlová, Milan Pospíšil, Irena Henzlová, Josef Henzl
BK Máj (CZ) - Josef Karhan, Lubomír Kořínek, Monika Kyptová, Václav Kypta
JALO (CZ) - Jarmila Dočekalová, Anna Plosová, Lenka Slabá, Oldřch Pokorný
Honzíci (CZ) - Jana Ertnerová, Vlastimil Jaroš, Jan Martynek, Jan Martynek
17. (BY/H) - Alexei Bytskevich, Klara Makara, József Kocsis, Ivan Verenich,
SPEMM (CZ) - Jana Erdeová, Jiří Mašek, Blanka Medlínová, Luboš Spálovský
19. (A/CZ) - Lucia Nymšová, Ingeborg Ohrner, Renate Schrammel, Milan Šklíba
Z-TECH (LV) Karlis Rubins, Janis Maurins, Martins Lorencs, Jurijs Balashovs

Často kladené dotazy / Frequently asked questions.

Proč nejsou peněžní ceny?.
Náš turnaj se od jiných liší ve spoustě věcí. Pozoroval jsem, že na turnajích, kde finanční ceny jsou, to někteří hráči s honbou za jejich získáním přehánějí a mohli by zkazit atmosféru turnaje. Nejlepší způsob, jak jim v tom zamezit, je vzít jim tu základní motivaci. Na druhou stranu, věcné ceny jsou a budou. Vždy se snažíme o určitou spojitost s místem konání, ve Slavonicích se nabízí originální Mařížská keramika, kterou objednáváme na zakázku u profesionálních malířů.

Why do you give no prize money?.
Our tournament differs from the others in many ways. I have observed, that on the tournaments with prize money, some players try far too hard to reach the money, and this could break the unique atmosphere of our tourney. And how to prevent them from this behavior better than taking away their basic motivation? We do offer prizes to the winners, usually with some connection to the host town. In Slavonice, we order professionally painted ceramics from Maříž.

Proč se ceny liší podle data přihlášky?.
Hotely obvykle vyžadují zálohy a přesný počet rezervovaných míst se značným předstihem. Jednou z možností bylo pozdní přihlášky neumožnit. Rozhodl jsem se ale vzít na sebe finanční riziko toho, že budu muset zaplatit některé prázdné postele, a pozdní přihlášky umožnit. Přijde mi správné, že riziko pokryjí ti, kteří pozdních přihlášek využijí.

Why do the prices differ based on the date of booking?.
The hotels usually require exact numbers of booked beds well in advance. One way was not to enable late signups, but I decided to risk paying unsold beds and enabled late bookings. I think it's fair that the risk is covered by those, who take advantage of the late signup.
Napsal(a) Yetti dne 02.11.2008, přečteno 509x, komentováno 0x
Středa od 18:30.
Hlavní hrací den, hraje se každou středu. Na programu jsou párové turnaje pro příchozí na cca. 20 rozdání. Hrajeme v sídle společnosti Unicorn, pro bližší informace klikněte zde.

Pondělí od 18:00.
Nepravidelné bridžové posezení v čajovně U Kostela, Strossmayerovo nám. Nutná předchozí domluva.
Napsal(a) Yetti dne 02.10.2008, přečteno 482x, komentováno 0x
V sobotu 11. října se hraje párový turnaj velké ceny Pardubic (Perníkový Tref), letos bez soutěže družstev. Ubytování je možné v omezeném množství tradiční formou zem & breakfast u mě doma. Jako další povyražení můžu nabídnout

- v sobotu po turnaji pár piv a koleno na černém pivě (a další místní speciality) v Pardubickém pivovaru
- v neděli Velká Pardubická Stepplechase; jeden z nejprestižnějších překážkových dostihů v Evropě
- v neděli večer hokej, utkání HC Moeller Pardubice proti HC Energie Karlovy Vary

Na ubytování i dalších akcích se se mnou musíte dopředu domluvit, abych to mohl zařídit. Věřím, že se ve větším počtu opět potkáme v Pardubicích.
Napsal(a) Myš dne 10.07.2008, přečteno 1886x, komentováno 0x
Povzbuzen nemalým a pro leckoho snad i překvapivým úspěchem předchozího bridžového „výjezdního zasedání“ ve Slavonicích, rozhodl jsem se uspořádat podobnou akci s ambicemi přispět svou troškou k upevnění pozice přátelských turnajů pořádaných klubem Chaos vždy na některém zajímavém místě České republiky. Dlouhodobou snahou je, aby si tyto turnaje postupně získaly svou tradici a pevně zakořenily v povědomí naší (nejen) bridžové veřejnosti.

Tentokrát padl los na malebný kout u samé severní hranice Čech, vesničku Janov v Českém Švýcarsku nedaleko Děčína. Samo prostředí i hostitelský podnik limitují akci do poněkud komornějších rozměrů, to však nepovažuji za nevýhodu a do jisté míry je to i mým záměrem.

Přestože se místo nachází v samém srdci přírody, tvořené podkladem z pískovcových skal, je velmi dobře dopravně dostupné. Pro cestu autem je nejlépe jet z Děčína po pravém břehu Labe do Hřenska a poté vystoupat po místní silnici vzhůru z údolí Labe. Ti, kdo nechtějí nebo nemohou cestovat vlastním vozem, mohou z Děčína využít autobusu linky 85, který jezdí na české venkovské poměry celkem často, a to i o víkendu.

Níže naleznete vždy nejaktuálnější informace týkající se turnaje, jakož i průběžně doplňovaný seznam přihlášených.

Budu velice rád, pokud se turnaj zdaří alespoň tak, jako ten předcházející a věřím, že si příležitost strávit víkend v přírodě a s přáteli u karetního stolu nenecháte ujít.

<:|=)~~

Pozvánka na turnaj
Jízdní řád autobusu Děčín - Janov

Začátek turnaje v sobotu je posunut na 17 hodin, aby bylo možno k cestě na místo využít autobus s příjezdem v 16:38.

Dosud se přihlásili:
Ota Svoboda
Pavlína Svobodová
Přemek Posledník
Martin Sigmund
Honza Hlaváč
Míla Pojman
Iva Justová
Zdeněk Laštovička
Jiří Křivánek
Jiří Netuka
Vláďa Nulíček
Pavlína Vajdová
Napsal(a) Yetti dne 03.06.2008, přečteno 947x, komentováno 0x
29.6.

Zdravím z Lucemburku! Mezi praním a výletem do města jsem konečně našel chvíli čas něco napsat. Předsevzetí psát aspoň jednou týdně je totam. Ale třeba se to příště povede.

Když jsem psal poslední blog, tak to už se tu na mě byla podívat máma. Ve čtvrtek a v pátek jsme prošli Lucemburk, moc jsme toho nenachodili a o to víc vypili.

V sobotu jsme si udělali krátký výlet do Trevíru - to je v Německu. Jsou tam římské památky a vůbec je to tam hezké. By člověk netušil, jaký labyrint se skrývá pod místními římskými lázněmi. No dovedete si představit, že půjdete do lázní a zabloudíte ve změti úzkých podzemních chodbiček? No Římanům se to klidně stát mohlo... A v Trevítu je mimo jiné levno, tak o čtvrtinu nižší ceny v hospodě než v Luxu. Obědové menu v sobotu přijde na 12 Eur, což už se dá přežít.

Večer jsme zašli s celou bandou do naší oblíbené portugalské hospody a udělali jim tam poměrně nevídanou útratu :) Jen Standa chlastal málo, měl o pivo míň něž máma, která se krotila :) Honza zase vyrukoval se svojí pražskou rétorikou, tentokrát měl blbý poznámky na Nightwishe. Byl v menšině, ale o to vehementněji svoje kecy prosazoval.

Neděla byla poměrně náročná, teda hlavně začátek. Vyhrabat se z postele a dojít na vlak do Bruselu byl pro oba docela problém. Ale nakonec jsme stihli oběd, krátkou procházku po městě a zmoknout u Atomia. Tak sem se zas nekouk dovnitř. Ale jen počkej, atome, já zas přijedu.

Potom už jsme vyrazili na letiště a všechno šlo poměrně hladce. Máma byla doma skoro dřív než já, ty vlaky v Belgii sou strašně pomalý. Když jsem vystoupil v Luxu, byli všude Portugalci s vlajkama, dokonce zablokovali dopravu (a díky tomu mi neujel autobus). Asi nemělo moc smysl ptát se, jak dopadnul zápas ČR-Porugalsko...

Ještě musím napsat jednu větu o Standovi, ten mě teda nebude mít rád. V pátek Standa uznal, že Polka se chová divně, že mi ji možná doporučovat neměl. A v pondělí dokonce prohlásil, že není vůbec hezká. Vítězství, jaj :)

V týdnu se toho zas moc nedělo, v práci práce, po práci pivo a fotbal. Jen jsme zjistili, že nikdy člověk nemá věřit Portugalci, co tvrdí, že mluví anglicky. Nemluví. Zná pár frází, ale určitě Vám rozumět nebude. Třeba když sme pili u Portugalců den před zápasem proti Turecku, tak jsme se domlouval, že na jedné ze tří televizí nám pustí naše. Nepustili a ještě se divili, co že to po nich chceme za blbost. Tak jsme ten výbuch viděli u Radka na pokoji.

Ještě se mnou druhej den jeden Anglán zkoušel o tom mači diskutovat, tak sem mu povidal, že není moc o čem, protože když golman pouští takovýhle góly, tak prohrajeme i se San Marinem. A on na mě s těžkym despektem - no jo, obviňuj golmana. Ne že bych něco proti Čechovi měl nebo ho chtěl za něco obviňovat, ale gól na 2-2 byl jeho, to je holej fakt, a zápas to silně ovlivnilo.

Víken se blížil, kluci měli letenky a já se těšil na první setkání s opěvovanou Deutsche Bahn. Jel jsem o vlak dřív, abych si stihnul prohlídnout Bonn a Kolín nad Rýnem. Cesta se vlekla jako v Belgii, ale za oknem bylo nádherné údolí Mosely, všude vinice, sluncem zalité kopečky čas od času rušené karavanparkem. A po celé délce údolí cyklostezka. Pokud máte rádi kolo a víno, tak tu je tip na týdenní dovolenou. Za Koblenzem (jak to řeknete česky? napadá mě Kobylnice :) už to tak malebné nebylo, ale zase to jelo rychle a v Bonnu jsme byli za chvilku. Překvapivě tam toho moc není. Mají tam hezkou katedrálu, poštu a rodný domek Ludwiga van Beethovena. Konal se tam nějaký festival křesťanských písní, před katedrálou bylo kamion-pódium a na něm dvě děvčata zpívající Bohu. A na schodech radnice zas dětský sbor.

No to v Kolíně se mi líbilo o dost víc. Dělají tam svoje speciální svrchně kvašené pivo - Kölsch (to je druh piva, něco jako Pils), na každém rohu malý pivovárek, ty větší zase mají všude hospody. Točí to do dvoudeckových skleniček, prý aby to bylo čerstvé. A na čerstvost opravdu dbají - číšník přiběhne se speciálním tácem (jsou v něm dirky - držáky na skleničky - a drží se nahoře, ne zespoda), pivo si člověk neobjednává, jen si číšníka odchytí když chce. V jedné z hospod měli dokonce tak poctivého zaměstnance, že když dvoudecáka neudal, zaběhnul s ním za roh a vyexoval ho. Čerstvost nade vše :)

Ale jsou tam nejen hospody s Kolínským pivem, narazil jsem i na hospodu U Švejka, kde čepovali Plzeň a Budvar. Něco mi říká, že ti Kolíňáci o pivu leccos vědí :)

Když už jsem měl centrum proběhnutý (pravda, moc práce to nedalo), seděl jsem si na nábřeží na zahrádce s Kölschem a říkal si, co já tady budu ty dvě hodiny dělat. Ale v tu chvíli jsem uviděl naprosto dokonalý vozítko. Podvozek od auta, vepředu sud, po celé délce podvozku bar s pípou. okolo baru cyklistická sedátka a šlapadla. Před sedátkem držák na pivo a všichni pasažéři poctivě šlapali. Tak jsem dopil pivo a běžel se podívat na zaparkované vozítko. Zkusil jsem, jestli mě nesvezou. Prý soukromá párty, ale chlapi povídali, že maj jednoho fleka volnýho, tak ať sedám :) Skladba byla taky zajímavá. V den zápasu Chorvatska s Tureckem byli na beerbajku Turci, Chorvat, Němci a moje maličkost. Prostě jasnej důkaz, že fotbal je fotbal a kdo to bere jinak, je debil. A akce to byla parádní. Jezdili jsme po městě a způsobovali všeobecné pozdvižení.

Pak už jsem musel na vlak, který do Prahy přijel se třema hodinama zpoždění a ještě na hranicích nabral tak blbýho průvodčího, že jsem musel zanechat památku v knize přání a stížností.

Na cestě zpátky do Luxu mě zase vypekly dráhy. Nejenže měl vlak hodinu sekeru, ale rozhodli, že nebude stavět v Kolíně. A co víc, nic nám neřekli, až pár minut před Dortmundem, kde jsme měli vystoupit. A že by řekli, jak se do toho Kolína máme dostat, to už bych chtěl asi opravdu moc. Skočil jsem do ICE směr Frankfurt a doufal. I to ICE nabíralo v každé zastávce 2 minuty zpoždění. To fakt nechápu. Nejenže staví po 20 km, ale ještě jen te jízdní řád udělanej tak blbě, že ho ani takhle moderní vlak nestíhá. Ale vlak do Luxu jsem nakonec těsně chytil, už asi nikoho nepřekvapí, že po cestě nabral půl hodiny...

Ve čtvrtek jsme měli večírek na povzbuzení morálky nebo jak tomu říkali. Prostě naše oddělení makalo posledních pár měsíců víc, než bylo zdrávo, tak se vedení rozhodlo to lidem trochu zpříjemnit. Poprvý za svůj pobyt jsem ocenil, že tam jsou Angláni. Žabáci totiž mluvili po žabožroutsku a že by se namáhali na oficiální pracovní akci přepnout do angličtiny, o tom nemohla být ani řeč. Maximálně mi poradili, že bych se měl naučit francouzsky. Tůdle! Oficiální jazyk je angličtina, taky jim necpu češtinu... Ale s Anglánama jsme výborně pokecali, koukli, jak Španělé nasázeli Rusákům tři banány a popili pár piv. Nejlíp jsem pokecal ale s jednim Holanďanem, halt lidi z menších zemí najsou takový omezenci. Jeden anglán tam třeba tvrdil, že Plzeň je hnusný pivo a že anglická kuchyně je nejlepší. Tenhle Holanďan měl o naší malé zemičce takové znalosti, že by se za ně leckterý domorodec nemusel stydět...

Tak zas někdy, hlavně nahraju fotky, jen co se k nim dostanu, mám je doma :(

--------------------------------------------------

12.6.

Zdravím z Lucemburku! Tak už jsem tady přes týden a pořád se něco děje. Skoro ani nestíhám psár blog. Ale na druhou stranu to ukazuje, že tu není nuda. Minulý blog byl do úterka, tak začnu středou minulého týdne. Teda hlavně proto, abych si vzpomněl, co že se to vlastně dělo.

Středa až pátek

V práci nám začalo školení, t.j. ráno jsme naběhli do místnosti v druhé budově a strávili tam celý den. Bylo to o tom, co tadyta banka vlastně dělá. A bylo to moc zajímavý. Do blogu to nepatří, ale někdy v hospodě se mě třeba zeptejte :) Nejzajímavější tam byl lektor, a to i přes hojnou účast hezkých slečínek z druhé budovy (v té naší skoro nejsou). To byl kolík, co se jentak nevidí. Bývalý reprezentant Luxu v ragby a chvílema nám o něm i povídal - postavou odpovídá zařazení obránce - takovej ranař, před kterým když nezdrhnete, tak máte problém.

Večer nás pozval kolega na "vyjídání ledničky", klasicky to nejdřív vypadalo, že nás tam bude tolik, že se k němu ani nevejdeme, ale nakonec jsme tam kromě něj byli Standa a já... Standa měl monotematický večer. Zalíbila se mu jedna slečínka z kurzu ("Polka") a jelikož sám má přítelkyni, tak se mě snažil přesvědčit, že se s ní mám zkusit blíž seznámit. Statečně jsem se bránil :) ale množství variací, které Standa ten večer vymyslel, aby téma sklouzlo zpátky k Polce, bylo unikátní. Mezitím nám Petr udělal výborné palačinky (salám, rajče, mozzarella) a servíroval archivní francouzské víno. Prostě zas jeden podařený večer.

Mě teda v kurzu zaujala jiná slečínka, sice taky moc nestojim o příliš blízké seznámení, ale na pivko zajdu rád, je s ní docela sranda. Je z východního Německa, a tak má na spoustu věcí podobnej pohled jako my.

Ve čtvrtek večer jsem se šel podívat do bridžového klubu. Jen smolně hráli nějaký turnaj, a tak jsem si nemoh zahrát. vypadá to tam příjemně, jen lidí tam je na 4 stoly, a tak je to trochu komorní. Těch pár partií, co jsem viděl, nevykazovalo nějakou vysokou úroveň. Ze čtyř rozdání byly dvě licitační havárky (3D-5, 4H na 5 trumfů když tam sou 4S ložený), šťouchnutá manš a čásťák na 4. stupni... Ale sposta hráčů se tam označuje úrovní "international" :)

Víkend

V sobotu byl dlouho očekávaný firemní turnaj ve fotbale. Z Prahy se přikulilo nejpočetnější družstvo a navzdory svojí kvalitě (hrál jsem, kapišto) se umístilo 6. z 12, což je hodně dobrý. Kvalita turnaje byla opravdu docela vysoká a ve třech zápasech jsme si viditelně ani neškrtli. Ale nutno podotknout, že obrannou fázi jsme měli parádní, a tak jsme moc gólů nedostávali. Ještě jsme koukli na velké obrazovce na naše utkání se Švýcarama a udělali hluk - u fotbalu se to snad odpouští :) no, na hru se zas moc koukat nedalo, ale gól potěšil. Navíc jsme zahraniční kolegy naučili Češi do toho, byla sranda sledovat, jak tenhle pokřik křičí Belgičan, Rus a Španěl. Fotky z fotbalu.

V neděli jsme vyrazili se Standou do Belgie, zajeli jsme se podívat do Arlonu a do Namuru, ochutnat místní pivo a prohlídnout památky. Namur je o hodně větší a živější, hlavní atrakce je citadela s letním zámečkem, ve kterém je v současnosti hospoda. Fotky jsou tady.

Další super věc v Belgii (kromě piva) jsou vafle. Originální teplá vafle s čokoládou je neskutečně dobrá, doma jsem nikdy nic takovýho neměl, i když spousta věcí se tímhle jménem označuje. Však to říkám pořád, věci si má člověk vyzkoušet tam, kde je vymysleli. No řekněte, jeli byste na svíčkovou a Plzeň do Německa?

Ježdění vlakem v Belgii je nejen pohodlné a rychlé, ale taky levné. Mají takovou jízdenku, která stojí 71 EUR a platí na 10 vnitrostátních jízd odkudkoli kamkoli v Belgii. Na delší trasy naprosto super. Platí rok a vypisuje se podobně jako kilometrická banka u nás. Blbý je, že se nedá vypsat na hranice, což znamená, že největší pálku člověk zaplatí za těch pár kilometrů z poslední stanice v Lucembursku do první stanice v Belgii.

A zase práce

Tentokrát už ne školení, ale opravdu práce. A zrovna když bylo venku tak hezky. V pondělí večer dorazili dva kolegové, Honza a Radek, a já jsem je trochu poinformoval, jak to tu chodí, pro Honzu jsme zajeli i Punťou na letiště. A jelikož nás tu je už dost, srazili jsme se v úterý večer u mě a vypili druhý soudek. Taky jsme trochu hráli bridž, půjde to, kluci jsou docela chápaví. Zatím se jeví jako asi nejlepší skupina, co jsem kdy učil. Snad je to nepřejde :)

Co mě ale naštvalo je, že uklízečka na ubytovně mi vyhodila soudek. Sice prázdnej, ale přeci jen stál tři stovky. Asi budu muset úklidovou službu trochu usměrnit, že jako co není v koši nebo vedle, se nevyhazuje. Protože maj tendenci mi můj chaos v pokoji vylepšovat, bo si myslí, že tam mam nepořádek. Ženský, grr.

Ve středu jsem utek z práce a jel vyzvednout mámu na letiště do Bruselu. Šlo to překvapivě hladce, přijel jsem zrovna ve chvíli, kdy vycházela z prostoru pro odbavení. Přestupovali jsme v centru a zastavili jsme se na Grand place. Je opravdu krásné. Sedli jsme si na zahrádku a dali Kwaka, místní slavné pivo. Podávají ho v baňkách na dřevěném držáku a tohle pivo Belgičani opravdu umí - je to tmavý speciál. Zatím je to to nejlepší, co jsem tady měl.

Dneska pokračuje čekání na Godota - pořád není nikdo, kdo by poradil nebo zadal práci. Tak aspoň píšu blog. A zkazilo se počasí, ale stejně asi půjdeme na prohlídku Lucemburku. Teda, jak koukám, prší už zase docela silně. Se nedivim, že Angláni se tu cítí jako doma. Tak si to v Čechách užívejte :)

--------------------------------------------------
4.6.

Zdravím z Lucemburku. Už jsem tady skoro 48 hodin a pomalu sbírám dojmy. Tady jsou některé z nich.

Na cestě

Do Lucemburska jsem se rozhodnul jet autem, hlavně kvůli kupě věcí, které jsem si chtěl na místo dovězt, abych tu měl aspoň trochu pocit domova. A z tohohle rozhodnutí se stala jedna z nejtěžších nedělí, které jsem kdy zažil. Už při zastávce v Plzni se mi začly klepat ruce z vibrací na volantu (na to se dá zvyknout) a Punťa chystal další ze svých kousků. Tentokrát, v den, kdy byly teploty okolo 30 stupňů, se rozhodnul odstavit klimatizaci. Pravda, trochu fungovala, ale efekt to moc nemělo.

Cesta po Německu mě překvapila hned v několika směrech. První je disciplinovanost řidičů. Když je rychlost omezena na 120, tak se jede 120. Nikdo na nikoho netroubí proto, že na tu horní mez zpomalil - je to totiž normální. Další překvapení už se mi tolik nelíbilo - Němci se na dálnici moc netrápí používáním blinkrů při přejíždění z pruhu do pruhu. Když není široko daleko nikdo, tak bych jim to odpustil, ale když mi jeden vjel přímo před nos, tak už jsem se neubránil použití klaksonu...

Cestu jsem dojížděl s mžitkama před očima a opravdu jsem se těšil, až budu na místě. V Lucemburku jsem se otáčel jen dvakrát, a poprvý to ani nebyla moje chyba, ale uzavírka... a podruhý jsem o 100 metrů přejel. Říkám si, že to je docela úspěch. Bez zácpy 11 hodin, 900 km (v Plzni byla ta přestávka trochu delší...), Německo skoro na jednu nádrž a zapomenutá termoska na odpočívadle.

V hotelu

Kolega, který lítá letadlem, má přízemní apartmán s vchodem z ulice, u kterého jde zaparkovat. Já, s plným autem věcí, jsem dostal samozřejmě druhé patro. Tak už to chodí. Pod střechou, pere do něj slunce, ale aspoň je záchod oddělen od obytné části (kolegové varovali, že to není pravidlo). Cca 3x4 metry, snížený strop, kuchyňka ve formě el. vařiče ETA, chybí varná konvice. Když jsem na to upozornil paní domácí, tak jen lakonicky odpověděla, že voda se dá přece uvařit i v kávovaru. Očividně to nezkoušela, čaj s kávovu příchutí fakt nic moc.

Zdá se, že jedinou výhodou tohohle pokoje je lednička - je docela velká. Tedy, abych byl přesný, je dost velká na to, aby se tam vešly oba 5l soudky a ještě pár lahváčů, co jsem si dovez z domu.

V práci

Do práce jsem dorazil chvíli před devátou, pěšky to je asi 10 minut do mírného kopečka, míň než jsem čekal. Kolegové říkali 25 minut do krpálu, asi si chtěli najít výmluvu, proč si celý pobyt vozili zadek v autobuse. Lidi tady vykazují naprosto jasné znaky frankofonní země. Bez výstrahy francouzsky, i když vědí, že nerozumim. I v práci. Dobrý den je prostě bonžůr, i kdybych mluvil jakkoli...

Jinak práce je jako v čechách, teda až na tlupu blbých poznámek plných anglánů. No jo, zrušili jim pobočku v Londýně a otevřeli v Praze... celkem jim rozumim, ale kopat si kvůli tomu do mě jen proto, že sem Čech, no nevim.

Je tu levná jídelna a docela dobře vaří, jen porce nic moc. Ale zas za 4-5 Eur, což je na Lucemburk hodně dobrá cena. Kafíčko i čaj máme hned za rohem. Jinak vesměs pohoda, lidi ochotní poradit, až na francouzskou výslovnost i plynně anglicky.

V Lucemburku

Hned po práci jsme se se Standou (kolega, nastoupil se mnou, v blogu se vyskytne asi víckrát) vydali zařídit internet. Žádný obchod, prostě jen stánek v obchodním centru. Moc lidí, málo personálu, asi čtvrt hodiny jsme museli čekat a za náma se vytvořila poměrně slušná fronta. Tak sem mu ukázal svůj GPRS modem a že bych chtěl net. Tak technicky to prý nejspíš půjde. Tak povidám, ať napíše smlouvu, dal jsem mu pas a kreditku. Nestačilo. Prý musim mít oficiální potvrzení, že bydlim na svojí adrese. Hodně divnej požadavek. Ale když mi řek, že mu stačí třeba výpis z účtu nebo výplatní páska, tak mi bylo hned jasný, kolik uhodilo. Když jsem dneska ráno zkusil konkurenci, tak ty si řekli rovnou o výplatnici. A pak že u nás máme buzeraci.

No, s nepočízenou jsme se vydali na ubikaci, vytáhli ještě jednoho kolegu, jako že díme jedno pivo. Hehe, že na tohle ještě dneska někdo naletí :) Samozřejmě jsme narazili soudek a ten v rytmu punku padnul za vlast. Ale co, ještě jeden tam je. Pak jsme ještě vytáhli do centra ztropit výtržnost a zbaštit kebáb u kurda. Docela se divil, že víme, kde je Kurdistán. Říkal, že mu tam chodí hodně čechů, což jsme zjistili záhy, když nás někdo česky pozdravil.

Jinak to tu půjde, už jsem nakontaktoval i bridžovej klub. Ale o tom zas někdy příště...
Napsal(a) Yetti dne 08.05.2008, přečteno 1807x, komentováno 0x
Dlouho plánovaná a připravovaná akce je za námi a musím říct, ještě teď s láskou vzpomínám. Letošní pohár města Slavonic byl výjimečný hned z několika důvodů.

Prvním je místo - Slavonice jsou unikum a po návštěvě Telče mi je divné, proč ještě nejsou na seznamu světového kulturního dědictví. My jsme měli navíc možnost nasávat jejich atmosféru zevnitř - byli jsme ubytováni v měšťanských domech ze 16. století a bridž jsme hráli v krásně zrestaurovaném renesančním sále jednoho z nich.

Druhým důvodem výjimečnosti právě proběhnuvšího turnaje, o kterém bych chtěl napsat, je skladba lidí, kteří se tam potkali. Vznikla přátelská a rekreační atmosféra, ve které byla radost si zahrát bridž. Za to patří velký dík všem zúčastněným. A přesto jsme hráli bridž opravdu dobrý, stačí se podívat na soupisky družstev a výsledky.

Pro příští rok jsem téměř jistě rozhodnut akci zopakovat, a to nejspíš ve stejném formátu. 1.5. je pátek, ale stejně uvažuju o tom, že budeme hrát jako letos od čtvrtka do soboty, abychom si to ve Slavonicích užili, dva dny se mi zdá málo. Třeba mi napište Váš názor, ať mám jednodušší rozhodování.

Co se týče malé hrací místnosti, propříště to vyřešíme dvěma hracími sály, ale stejně jen v případě, že počet družstev přesáhne 16. Tak pokud se Vám ve Slavonicích líbilo, řekněte to ostatním :)

------------------------------

Long time prepared event is behind us and I have to say, that I still gladly remeber those days. This year's Slavonice Cup was exceptional due to more reasons.

First of them is the place - Slavonice town is unique and after visiting Telč I wonder, why it's not yet on the World Heritage List. Moreover, we had the opportunity to feel the town's atmosphere from inside. We lived in the 16th century houses and the playing room was placed in a beautifully renovated renaissance hall of on of them.

Another reason of exceptionality of the currently finished tournament I would like to mention is the group of people, which met there. An absolutely friendly and relaxing atmosphere during the play of bridge was reigning the whole event. And this happened thanks to all of those, who participated, with no exception. But despite this, we played really good bridge, just take a look on the lineups and results.

I'm almost firmly decided to organize this event next year. May 1st is Friday, but I think about playing it from Thursday till Saturday, same as this year. I would like to know your opinion, might help me decide.

We'll solve the small room splitting the tournament into two playing areas, but this will be possible just if the number of teams goes over 16. So if you liked the event, tell it to your friends :)

------------------------------

Výsledky / Results:

1. Silesia (PL) (Miroslaw Bialorzyt, Stanislaw Drabczyk, Zbygniew Macior, Zbygniew Tynkow)
2. Chaos (CZ) (Ondřej Bahník, Jan Fučík, Jan Hlaváč, Vladimír Nulíček, Přemysl Posledník)
3. MiNa (BY) (Olga Bytskevich, Igor Bytskevich, Andrei Korbut, Sergei Lapa)
4. Acol(CZ) (Eva Bahníková, Petr Bahník, Pavlína Svobodová, Ota Svoboda)
5. P.S. (CZ) (Gábina Galbavá, Štěpán Galbavý, Petr Pulkrab, Jakub Šlemr, Helena Zadražilová, Michal Zadražil)
6. Anna K (CZ) (Anna Krausová, Jiří Kraus, Bohumil Ludvík, Milan Šklíba)
7. Linz (A) (Wolfgang Berner, Max Füreder, Maria Schober, Michaela Wufka)
8. Šouráci (CZ) (Lukáš Barnet, Pavla Hoderová, Jan Novotný, Karolína Vlachová)
9. STS Chvojkovice (CZ) (Jiří Kopřiva, Jan Pivnička, Pavlína Vajdová, David Vozábal)
10. Miki (CZ) (Diana Krásová, Zdeněk Laštovička, Věra Schulzová, Kristýna Schulzová)
11. BK Máj (CZ) (Michal Humpál, Lubomír Kořínek, Monika Kyptová, Václav Kypta, Verica Píšová)
12. Chrpa (CZ) (Anna Demlová, Irena Henzlová, Josef Henzl, Milan Pospíšil)
13. S.M.E.C. (CZ) (Edvard Outrata, Ctibor Perlín, Dagmar Rálková, Libuše Vyskočilová)
14. Myš (CZ/IL) (Shelly Bernstein, Mike Bernstein, Oldřich Kurka, Jan Lusk, Jan Zeithaml)
15. Musil (A) (Babette Musil, Klaus Musil, Frau&Herr Machu)
16. BK Máj B (CZ) (Anna Plosová, Jana Prášilová, Milan Prášil, Lenka Slabá)

Fotografie z turnaje i města naleznete pod odkazem níže.

Pictures from the tournament and venue can be found under the link below.

Fotky/Pictures

Další odkazy / another links:

Butler

Dokumentace/Documentation

Jednotlivá kola / Rounds' summary
Napsal(a) Yetti dne 24.04.2008, přečteno 758x, komentováno 0x
Ve středu 23.4. byly uzavřeny přihlášky a na pravidelném středečním hraní klubu Chaos bridge byly rozlosovány základní skupiny.

On Wenesday, April 23rd, entries have been closed and base groups have been drawn on regular playing day of Chaos bridge club.

Am Mittwoch 23.4., Anmeldungen waren geschlossen und am regularen Spieltag des Chaosbridgeklubs waren die Grundgruppen ausgelost.

Program turnaje / Tournament Programme / Turnierprogram

30.4. 18:00-22:00, 1.5. 13:30-15:30
Prezentace a ubytování účastníků v renesančním sále hotelu Besídka. Možnost volné hry.

Presentation and lodging of participants in hotel Besidka. Bridge club is open for free play.

Präsenz und Unterbringen der Teilnehmer. Bridge club ist geöffnet für bridge Spieler.

1.5. 15:30-16:00
Zahájení turnaje. Prosím o účast všech hráčů.

Opening ceremony. Players are kindly asked to participate.

Eröffnung des Turniers. Ich bitte alle Spieler teilzunehmen.

1.5. 16:00-23:00
Hra v základních skupinách dle rozpisu v propozicích.

Round robin in base groups according to tournament rules.

Spiel in Grundgruppen gemäß Turnierregeln.

Základní skupiny / Base groups / Grundgruppen

Skupina A / Group A / Gruppe A
MiNa (BY)
Silesia (PL)
Chrpa (CZ)
Myš (CZ)

Skupina B / Group B / Gruppe B
Acol (CZ)
Miki (CZ)
Linz (A)
S.M.E.C. (CZ/IL)

Skupina C / Group C / Gruppe C
Chaos (CZ)
STS Chvojkovice (CZ)
Anna K (CZ)
BK Máj B (CZ)

Skupina D / Group D / Gruppe D
P.S. (CZ)
Šouráci (CZ)
BK Máj (CZ)
Musil (A)

Posazení a rozpis kvalifikace/Seating and time schedule of Qualification

1st round - starts at 16:00
1 MiNa (BY) - Mys (CZ)
2 Chrpa (CZ) - Silesia (PL)
3 Acol (CZ) - S.M.E.C (CZ/IL)
4 Linz (A) - Miki
5 Chaos (CZ) - BK Maj B (CZ)
6 Anna K (CZ) - STS Chvojkovice
7 P.S. (CZ) - Musil (A)
8 BK Maj (CZ) - Souraci (CZ)

2nd round - starts at 19:00
1 Silesia (PL) - MiNa (BY)
2 Mys (CZ) - Chrpa (CZ)
3 Miki (CZ) - Acol (CZ)
4 S.M.E.C (CZ/IL) - Linz (A)
5 STS Chvojkovice (CZ) - Chaos (CZ)
6 BK Maj B (CZ) - Anna K (CZ)
7 Souraci (CZ) - P.S. (CZ)
8 Musil (A) - BK Maj (CZ)

3rd round - starts at 21:00
1 MiNa (BY) - Chrpa (CZ)
2 Mys (CZ) - Silesia (PL)
3 Acol (CZ) - Linz (A)
4 S.M.E.C (CZ/IL) - Miki (CZ)
5 Chaos (CZ) - Anna K (CZ)
6 BK Maj B (CZ) - STS Chvojkovice (CZ)
7 P.S. (CZ) - BK Maj (CZ)
8 Musil (A) - Souraci (CZ)
Napsal(a) Yetti dne 22.04.2008, přečteno 662x, komentováno 0x
Pamatuju si jELO pro 1. ligu, kde nám předpovídalo pohodlné udržení, teď nám jELO předpovídalo přímý postup do 1. ligy a Jelenovcům baráž. Hm, zdá se, že tyhle odhady moc nefungují... a z pověrčivosti bych je pro příští sezónu skoro zakázal :) protože i po prvním zveřejnění odhadů po 1.kole 1.ligy přišla osudová porážka 25-1 od JASu, která nás víceméně poslala do baráže...
Napsal(a) Yetti dne 05.01.2008, přečteno 1628x, komentováno 0x
Aktualizováno / Updated / Aktualisiert 11.4.2008

Hlavní rozhodčí / Tournament director / Turnierleiter
Martin Sigmund

Propozice / Tournament rules / Turnierregeln

Propozice pro 16 družstev

Tournament rules for 16 teams

Propozice pro 18 družstev

Tournament rules for 18 teams

Počet družstev není omezen na 18. Pokud se přihlásí více družstev, vydáme upravené propozice.

Number of teams is not limited to 18. If more teams take part, we will issue the rules for the actual number of teams.

Die Turnierregeln sind nur in Tschechisch und Englisch. Möglicherweise organisieren wir die Übersetzung ins Deutsch, selbst kann ich es übersetzen leider nicht. Die Teilnehmeranzahl ist nicht mit 18 Teams begrenzt. Wenn mehr Teams anmelden, korrigieren wir die Regeln.

Přihlášená družstva / Signed-up teams / Angemeldete Teams

Acol(CZ) - Eva Bahníková, Petr Bahník, Pavlína Svobodová, Ota Svoboda
Chaos(CZ) - Ondřej Bahník, Jan Fučík, Jan Hlaváč, Vladimír Nulíček, Přemysl Posledník
Myš(CZ) - Oldřich Kurka, Jan Lusk, Jan Zeithaml, ...
Anna K(CZ) - Anička Krausová, Milan Šklíba, Bohouš Ludvík, Jirka Kraus
Chrpa(CZ) - Iška Demlová, Milan Pospíšil, Irena Henzlová, Josef Henzl
Musil(A) - Babette Musil, Klaus Musil, Frau & Herr Machu
Miki(CZ) - Diana Krásová, Ondřej Krása, Věra Schulzová, Kristýna Schulzová, Zdeněk Laštovička
Linz(A) - Maria Schrober, Michaela Wufka, Max Füreder, Wolfgang Berner
BK Máj B(CZ) - Anna Plosová, Lenka Slabá, Jana Prášilová, Milan Prášil
Silesia(PL) - Stanisław Drabczyk, Zbygniew Tynkuw, Zbygniew Monczor, Mirosław Bialorzyt
MiNa(BY) - Olga Bytskevich, Igor Bytskevich, Andrei Korbut, Sergei Lapa, Irina Azarava, Viktar Lipnitski
STS Chvojkovice(CZ) - Pavlína Vajdová, Gábina Galbavá, Štěpán Galbavý, Jirka Kopřiva, Honza Pivnička, David Vozábal
BK Máj(CZ) - Monika Kyptová, Vašek Kypta, Luboš Kořínek, Verica Píšová, Věra Šídlová, Michal Humpál
S.M.E.C.(CZ/IL) - Shelly Bernstein, Mike Bernstein, Ctibor Perlín, Edvard Outrata
Šouráci(CZ) - Pavla Hoderová, Kajka Vlachová, Lukáš Barnet, Honza Novotný
P.S.(CZ) - Helena Zadražilová, Michal Zadražil, Petr Pulkrab, Jakub Šlemr

Tato stránka bude průběžně aktualizována
This page will be continuously updated
Diese Seite wird durchlaufend aktualisiert
Napsal(a) Yetti dne 22.11.2007, přečteno 778x, komentováno 0x
Pozvánka v češtině

Invitation in English

Einladung auf Deutsch für Österreich

Einladung auf Deutsch für andere Länder

Zaproszenie w języku polskim

Ceník po odečtení slev / Price lists with discounts / Preis Liste mit Ermässigungen / Cennik po zaliczeniu zniżek:

Price lists
Napsal(a) Yetti dne 01.10.2007, přečteno 824x, komentováno 0x
Ve středu 26.9. mi vedení Pardubického klubu oznámilo, že východočeské soutěže se budou namísto nového klubu v centru města konat v bowling klubu na okrajovém sídlišti. Jelikož majitel prostor po tomto rozhodnutí nesouhlasí s uskladněním stolů a dalším využití prostor pro bridž, je potřeba přijmout následující opatření:

Východočeská liga, kterou jsem před měsícem vyhlásil, se ruší bez náhrady. Shánět nové prostory v Pardubicích nebudu. V jejích termínech se konají zajímavé soutěže ČBS, jeďte si zahrát.

Stoly mohou ještě nějaký čas zůstat v ABC klubu, ale nijak dlouho. Pokud někdo přijde s projektem, že stoly nebudou ležet ve skladu, ale bude se na nich hrát pravidelně bridž, může si je odvézt. Neváhejte, nebo bude pozdě.
Napsal(a) Yetti dne 06.09.2007, přečteno 874x, komentováno 0x
Turnaj zrušen!

Jelikož si Pardubický klub odhlasoval, že nebude využívat prostory nového klubu a majitel prostor nesouhlasí se skladováním stolů pro hraní jednou měsíčně, není možné soutěž uspořádat podle původního plánu. Shánět nové prostory a přemlouvat lidi, aby přijeli do Pardubic, už nemám sílu, a proto soutěž ruším.

V původních termínech doporučuji účast na soutěžích z termínové listiny ČBS.
Napsal(a) Yetti dne 03.09.2007, přečteno 843x, komentováno 0x
První turnaj v novém klubu, který jsme postavili v sobotu 1.9., bude v úterý 4.9. od 18 hodin. Platí se dvacka za osobu jako vklad. Jeden obrázek za všechny, abyste měli představu, jak klub vypadá.

Hrajeme v ABC klubu na Olšinkách, adresa Jiráskova 1963. Je to hned vedle plaveckého areálu směrem k rychlodráze. Z nádraží se tam dostanete autobusy číslo 6 a 8 do stanice Karla IV, pak do podchodu, před sokolovnou doprava a cca 200 m podél Ideonu a plaveckého areálu.
Napsal(a) Yetti dne 09.08.2007, přečteno 777x, komentováno 0x
Můj dlouholetý kamarád a spoluzakladatel Chaosu Drew Becker vybojoval výborné druhé místo ve Švýcarské soutěži družstev na letním mistrovství severní Ameriky. Před nimi skončil jen tým, ve kterém figuroval pár Bocchi-Duboin, a i tento tým se jim podařilo v přímém měření sil porazit. Je vidět, že i poměrně neznámý tým může skončit na předních příčkách prestižní soutěže, stačí se jen bridži soustavně věnovat a mít trochu štěstí... Článek z bulletinu je tady.
Napsal(a) Yetti dne 24.06.2007, přečteno 1085x, komentováno 0x
Na četná přání jsem se rozhodnul do programu zařadit párový turnaj. Bude se hrát v pátek 6.7. od 13:30. Párák nesouvisí s hlavním turnajem a účast je čistě dobrovolná (jen tak pro jistotu :)

Vklady 50 Kč, studenti 20 Kč
Napsal(a) Yetti dne 24.06.2007, přečteno 1365x, komentováno 0x
V tuhle chvíli mám už poměrně jasno o složení družstev a hracím schematu. Přes poměrně velký počet zúčastněných jsme se rozhodli zachovat model pro 12 družstev s tím, že vícečlenných družstev bude celkem hodně. Na 14 týmů by se to poskládat dalo, ale byl by to organizační problém.

Platí tedy i hrací model - hraje se ve dvou kvalifikačních skupinách po šesti družstvech systémem každý s každým. Po pátém kole se to láme. První tři z každé jdou do finále, ostatní do skupiny o 7.místo. Vzájemné zápasy se přenášejí. V obou skupinách se dohrají zbývající tři zápasy a bude po turnaji :)

Co jsem se rozhodnul trochu změnit bude losování. Do jedné skupiny půjde pikové eso a do druhé pikový král. Zbývající pikové figury se zamíchají do srdcí a z tohohle balíku půjdou do každé skupiny tři. Kara zůstávají nezměněna - po dvou do každé skupiny.

Časový rozpis

Čtvrtek 5.7. 16:00 1.kolo
Čtvrtek 5.7. 18:00 večeře
Čtvrtek 5.7. 19:00 2.kolo
Čtvrtek 5.7. 21:00 3.kolo
Pátek 6.7. 19:00 4.kolo
Pátek 6.7. 21:00 5.kolo
Sobota 7.7. 16:00 6.kolo
Sobota 7.7. 18:00 večeře
Sobota 7.7. 19:00 7.kolo
Sobota 7.7. 21:00 8.kolo

Rozdělení do družstev

Pikové eso : ACOL
Svobodová Pavlína
Svoboda Ota
Bahníková Eva
Bahník Petr

Pikový král : P.S. a A.S. v ZOO
Šídlová Věra
Pulkrab Petr
Pěkná Denisa
Pěkný Pavel
Šlemr Jakub

Piková dáma : <název družstva>
Kraus Jirka
Ludvík Bohouš
Vajdová Pavlína
Kupková Lucka
Laštovička Zdeněk

Pikový jack : Chaos
Bahník Ondra
Posledník Přemek
Jelínek Petr
Sigi (Sigmund M.)
Hlaváč Honza
Nulda (Nulíček V.)

Srdcové eso : <název družstva>
Krausová Anička
Šklíba Milan
Hozda Miloš
Vaněk Jirka
Navrátil Franta

Srdcový král : <název družstva>
Teichmann Lukáš
Žylka Kamil
Novotný Honza
Pojman Míla

Srdcová dáma : <název družstva>
Černá Anička
Frabša Zdeněk
Petrásek Matěj
Frank Vašek

Srdcový kluk : <název družstva>
Kyptová Monika
Kypta Vašek
Nymšová Lucka
Cajti (Zeithaml J.)
Sůra Jarda
Heppner Petr

Karové eso : Krakonoš
Ertnerová Markéta
Ertner Honza
Dvořák Ruda
Bernstein Shelly
Bernstein Mike

Karový král : <název družstva>
Plosová Anna
Špatná Hana
Kořínek Luboš
Pokorný Oldřich

Karová dáma : <název družstva>
Demlová Iška
Pospíšil Milan
Henzlová Irena
Henzl Josef

Karový jack : <název družstva>
Čermáková Iva
Tykvart Jirka
Petrásek Kryštof
Myš (Lusk Jan)
Zálesák (Jindra Jar.)
Napsal(a) Yetti dne 20.06.2007, přečteno 1098x, komentováno 0x
V tuto chvíli můžu slavnostně oznámit, že VČ bridžový klub bude v ABC klubu v Pardubicích. Stoly budeme mít permanentně rozloženy v aule, kde je kromě baru i část s křesílky a stolečky - ideální pro posezení po skončení hry.

Východočeské bridžové kluby (Pardubice, Trutnov a NMNM) souhlasily s tím, že v prostorách tohoto klubu se budou odehrávat všechny turnaje VČ skupinové soutěže a VČ poháru. O uspořádání další VČ soutěže (ligy) budeme ještě diskutovat v Chaosklubu. Asi na kempu, kde jinde...

Podmínky, za kterých budeme v ABC klubu hrát, se oproti minulému článku změnily výrazně k lepšímu. Provozovoatel mi vyšel vstříc a splnil v podstatě všechna přání, se kterými jsem za ním přišel.

Bude to fungovat úplně jednoduše. Od září máme klub k dispozici každé úterý a po dohodě i kterýkoli jiný den (např. některé neděle budou Chaos tréninky). Nájem bude 20 Kč za hráče a tuto částku zaplatíme obsluze, která s námi bude po celý večer v klubu.

Bridžový klub bude v aule, ke které patří ještě předsálí a taneční sál. Po dohodě je možné zde pořádat velké bridžové turnaje (můj odhad je min. 50 stolů).
Napsal(a) Yetti dne 14.06.2007, přečteno 1108x, komentováno 0x
Ve snaze vyhovět požadavkům na rozdělení do pokojů jsem provedl drobné změny. Nejvíc se změna dotkne dam, které cestují samostatně. Většiny zúčastněných se změna nedotkne. Dávám nový rozpis plateb, variabilní symboly jsem nezměnil.

Prosím plaťte, chtějí po mě zálohu. Pokyny viz minulý článek...

Pro jistotu rozpis do pokojů:

JEMČINA - ZÁMEK

Dvoulůžkové (6x)
---------------
Svobodovi
Markovi
Posledníkovi
Věra Šídlová a Petr Pulkrab
Bernsteinovi
Pěkní

Třílůžkové (4x)
---------------
R.Dvořák, L.Kořínek, O.Pokorný
I.Demlová, A.Krausová, M.Šklíba
M.Hozda, J.Vaněk, F.Navrátil
Bahníkovi (Eva, Petr a Ondra)

JEMČINA - UBYTOVNA (nejblíže k hrací místnosti)

Dvoulůžkové (3x)
----------------
Henzlovi
Šlemrovi
Ludvík

Čtyřlůžkový
----------------
Kyptovi

GALIANA (penzion 500 m)

Dvoulůžkový
----------------
Ertnerovi

Třílůžkový (2x)
----------------
J.Kraus, M.Pospíšil, V.Nulíček
J.Hlaváč, M.Pojman, J.Lusk

Čtyřlůžkový
----------------
A.Plosová, H.Špatná + dvě dámy od Honzy Ertnera

Ještě ke čtyřlůžákům - je možné to bez problémů prohodit s Kyptovými, stojí to stejně.
Napsal(a) Yetti dne 06.06.2007, přečteno 1092x, komentováno 0x
A je to tady. V příloze najdete rozpis pleteb. Nesrovnalosti prosím rozporujte včas, ať se nedohadujeme den před turnajem.

Ceny za ubytování jsem zaokrouhlil na celé padesátikoruny nahoru, drobáky se děsně blbě vracej, zvlášť když člověk musí vybrat spoustu peněz od spousty lidí. Drobný si nechám, třeba mi to pokreje účty za telefon :)

Možnosti plateb jsou tři:

1. Nejradši - bezhotovostním převodem na účet 133998003/0300 pod variabilním symbolem, který je u Vašeho jména.

2. Osobně, pokud mě někde odchytíte a budu u sebe zrovna mít plachtu s evidencí, kdo zaplatil.

3. Přímo na místě. Zdržuje to a budeme toho mít plný zuby s organizací turnaje.
Napsal(a) Yetti dne 01.06.2007, přečteno 1071x, komentováno 0x
Aktualizováno 5.6.

Tady dávám první návrh rozdělení hráčů podle toho, co zatím vím. Samozřejmě můžete protestovat ale ve čtvrtek před turnajem už to přirozeně změnit nepůjde :)

Bude se hrát systémem dvou základních kvalifikačních skupin po 6 družstvech. Zahraje se každý s každým ve skupině a potom se vytvoří finalová skupina a skupina o 7. místo. První tři z každé skupiny postoupí do finále. Finále se hraje každý s každým se zápočtem předchzích zápasů. Celkem 8 kol po 14 rozdáních. Oproti původnímu rozpisu se neodehraje 4. kolo a v pátek se bude začínat až od 19:00.

Složení skupin se bude losovat. Každý tým dostane přidělenou kartu. Do každé skupiny přijdou dvě karty od každé barvy. Vylosujeme to ve středu před turnajem.

Názvy družstev jsem si (ne)vymyslel, je možné to změnit/doplnit. Karty jsem přiřadil podle svého uvážení.

Pikové eso : ACOL
Svobodová-Svoboda
Bahníková-Bahník P.

Pikový král : P.S. a A.S. v ZOO
Šídlová-Pulkrab
Pěkná-Pěkný-Šlemr

Piková dáma : <název družstva>
Kraus-Ludvík
Navrátil-Nymšová

Pikový jack : Chaos
Bahník O.-Posledník
Jelínek-Sigmund-Hlaváč

Srdcové eso : <název družstva>
Krausová-Šklíba
Hozda-Vaněk

Srdcový král : <název družstva>
Teichmann-Žylka
Novotný-Pojman

Srdcová dáma : <název družstva>
Černá-Frabša
Petrásek-Frank

Srdcový kluk : <název družstva>
Kyptová-Kypta
Sůra-Heppner

Karové eso : Krakonoš
Ertner-Ertnerová-Dvořák
Bernstein S.-Bernstein M.

Karový král : <název družstva>
Plosová-Špatná
Kořínek-Pokorný

Karová dáma : <název družstva>
Demlová-Pospíšil
Henzlová-Henzl

Karový jack : <název družstva>
Lusk-Zeithaml
Jindra-Petrásek K.
Napsal(a) Yetti dne 10.05.2007, přečteno 1333x, komentováno 0x
Ve spolupráci s Rudou Dvořákem jsme domluvili možnost stálého bridžového klubu v centru Pardubic. Místnost je vedle plaveckého areálu v prostorách ABC klubu (Life club, L klub, Hobé,...) v prostorách kavárny.

Prostředí

S majitelem jsme předběžně domluveni na stálou instalaci 15 bridžových stolů (dar od Unicornu, hrála se na nich liga, teď jsou v NMNM) V kavárně budou kromě toho křesílka a stolečky, aby se mohl člověk někde rozvalit potom, co dohraje. V kavárně s námi někdo bude a bude se tam točit pivo. Kouřit se bude chodit ven (cca. 15 metrů). Prostory budeme mít k dispozici každé úterý a každý čtvrtek.

Vize projektu

Realizováním tohohle projektu sleduju hned několik záměrů. Vezměme to postupně:

Východočeský bridž si dle mého názoru zaslouží základnu pro svoje soutěže. Turnaje na 10-12 stolů v týdnu jsou běžná věc. Když se budeme chtít ukázat před nějakým sponzorem, nebudu se stydět ho vzít do těchhle prostor.

Pro akvizici nových hráčů je dobré zapůsobit hezkým prostředím. Navíc těsné sousedství domu dětí a mládeže a využívání kavárny rodiči, kteří čekají na svoje děti, může samo o sobě způsobit, že se někdo začne o bridž zajímat.

S Chaosklubem hledáme nějakou základnu pro naše tréninky a herní soustředění. Pokud budeme dělat soustředění v Pardubicích, hráči z Východních Čech budou mít možnost zahrát si dobrý bridž kousek od domova.

Prostory bude možné využít i pro otevřené turnaje včetně Perníkového Trefu, do sálu, předsálí a klubu půjde dát přes 50 stolů. Pokud budeme mít s provozovatelem objektu dlouhodobě dobré vztahy, dostaneme pravděpodobně nejlepší cenu široko daleko. Pokud klub opravdu bude, určitě se chystám uspořádat otevřený turnaj družstev.

Jak to zaplatíme

Moje idea je jednoduchá. Stanovme paušální poplatek za hru na 20 Kč na hlavu a večer. Je mi jasné, že o téhle dvacetikoruně bude dlouhá diskuze, ale já už ji nějak přežiju. Můj názor je, že dvacka za večer je prostě nezajímavá, protože za pivo dám pětkrát tolik...

Jak to při té dvacce vychází:

15x ročně je skupinovka. Tam se hraje na 10 stolech. 15 turnajů x 40 lidí x 20 Kč= 12000 Kč

10x ročně je VČ pohár. Tam se hraje řekněme na 7 stolech. 10x28x20 = cca. 6000 Kč

Když uspořádáme ještě jeden turnaj ve volných útercích, řekněme turnaj čtyřčlenných družstev na 2x5 zápasů, účast by mohla být taky vyšší než na klasické hraní. Pro tuhle myšlenku jsem získal širokou podporu v Chaosklubu. Jednou měsíčně přijedeme do Pardubic v počtu 8-12 lidí. Řekněme, že bude hrát 10 týmů - to je cca. 8000 Kč

Zbývá pět úterků ve školním roce a 10 o prázdninách. Řekněme, že průměrně přijde 10 lidí. 15 úterků x10 lidí x20 Kč = 3000 Kč.

Pak jsou tu ještě čtvrtky. O prázdninách se asi ve čtvrtek hrát nebude, přes rok se to myslím sejde... nebudu počítat víc než dva stoly. 40čtvrtkůx8lidíx20 = cca. 5000 Kč, na tohle moc nespoléhám. Časem půjdou čtvrtky využít pro výuku nových hráčů, oni přeci jen moc nechtějí hrát turnaje.

Když to sečteme jen za hraní v týdnu, jsme na 34000 Kč za rok. Pak ještě víkendové open turnaje a Chaos tréninky. I kdyby to šlo špatně, 40000 ročně s přehledem utáhneme a máme prostor pro akvizice nových hráčů.

Závěrem

Co je cíl celé akce je jasné - to, o co se neúspěšně snažím už od svojí debilní kandidatury na předsedu svazu. Posunout český bridž někam dál. Teď to poprvé nabralo reálné rozměry. Pevně věřím v podporu svého domovského klubu, i když je mi jasné, že to neprojde jednomyslně.
Napsal(a) Jelen dne 03.04.2007, přečteno 1167x, komentováno 0x
Výsledky už asi všichni znáte. V sobotu Chaos vcelku plnil odhady (Ladies 16, Acol 8), nedělní zápas s Jasem (1:25) nás poslal zpět do barážových vod.
jELO odhad (Jelenovo ELO) nás momentálně řadí do baráže se ztrátou 5-7 bodů na Ladies. Dramatický posun je způsoben nejen desetibodovou ztrátou s Jasem, ale také probuzením Polabin a Callimera.
Odhady: HTML
a nebo
Excel

Kdyby pořád nefungovaly linky (od minule se mi nikdo ze správců neozval), tak adresy jsou http://www.chaosbridge.wz.cz/download/elo2.html resp. http://www.chaosbridge.wz.cz/download/elo2.xls
Napsal(a) Yetti dne 01.04.2007, přečteno 636x, komentováno 0x
Na VC Trutnova se spí u Zálesáka, kde bude základna. Přihlašte se, ať vim, kolik bude lidí. Bečka bude (krakonoš :).

Program a doprava

odjezd v pátek v 18:11 z Prahy. V sobotu karty, v neděli sliboval Zálesák výlet někam do lesa.

Zatím se přihlásili

Razili jsme teorii, že týden po lize proházíme trochu stálé páry. Takže prozatím:

Ondra - Lahváč
Yetti - Cajti

Další se proházejte a přihlašte :)
Napsal(a) Yetti dne 21.03.2007, přečteno 1108x, komentováno 0x
Srdečně zvu všechny bridžisty na letošní Chaos camp. Zajistil jsem výbornou lokalitu - zámek Jemčina v jižních Čechách. Máme zamluvenou kompletní kapacitu zámku.

Trocha filosofie
Rád bych se s Vámi podělil o pár myšlenek, jak bych si tuhle akci představoval. Mým cílem je spojit relaxaci v krásné přírodě (zámek je uprostřed hlubokých lesů) s kvalitním bridžem. Proto se bude hrát pouze později odpoledne a večer. Za celý camp bude pouze jeden turnaj. Zahrajeme týmy na ca. 120 rozdání, přibližně 40 denně (hrací schema se přizpůsobí počtu účastníků). Vychází to kolem 6 hodin hry na den. Co budete dělat mimo turnaj, je kompletně na Vás. Hrací místnost bude otevřena celý den, lesy taky :)

Program
Středa 4.7. - příjezd
Turnaj družstev (orientační program na 9x14 rozdání)
Čtvrtek 5.7. 16:00 1.kolo
Čtvrtek 5.7. 18:00 večeře
Čtvrtek 5.7. 19:00 2.kolo
Čtvrtek 5.7. 21:00 3.kolo
Pátek 6.7. 16:00 4.kolo
Pátek 6.7. 18:00 večeře
Pátek 6.7. 19:00 5.kolo
Pátek 6.7. 21:00 6.kolo
Sobota 7.7. 16:00 7.kolo
Sobota 7.7. 18:00 večeře
Sobota 7.7. 19:00 8.kolo
Sobota 7.7. 21:00 9.kolo

Neděle 8.7. grilování, odjezd (možno přespat do pondělka)

Ubytování

Ubytování je na zámku v několika kategoriích. Zámecké pokoje jsou poměrně pěkně vybavené, společné sociálky. Pokoje na ubytovně mají jen postel a noční stolek. Je možnost ubytování ve vlastním stanu s využitím společných sociálek.

Cena za osobu a pobyt (4 noci) podle kategorií:

Zámecký dvoulůžák 1470 Kč
Zámecký třílůžák 1320 Kč
Zámecký čtyřlůžák 1190 Kč
Ubytovna 1000 Kč
Penzion Galiana 1000 Kč
Stan 400 Kč

Rozdělení do jednotlivých pokojů musíte nechat na mě. Do dvoulůžáku mají přednost manželské páry. Do přihlášky prosím specifikujte, jestli radši zámecký pokoj nebo ubytovna nebo stan.

Vklady a stravování

Vklad do turnaje dáme 200 Kč, studenti 100 Kč.

Stravování v místě, večeře výběrem z menu cca. 55-70 Kč, snídaně okolo 40 Kč (doporučuji objednat v přihlášce), obědy z jídelního lístku okolo 100 Kč.

Doprava

Poloha zámku trochu napovídá, že doprava nebude nic lehkýho. Veřejná doprava o víkendech a státních svátcích na Jemčinu neexistuje.

Autem

Asi nejpohodlnější způsob dopravy. Z Prahy do Humpolce po D1 a pak přes Pelhřimov a Jindřichův Hradec. Dá se i po Budějovický, ale to je před víkendem o nervy.

Z Pardubic a Východních Čech přes Chrudim, Ždírec a Havlíčkův Brod do Humpolce a pak viz výše.

Z Budějic přes Třeboň a Stráž nad Nežárkou.

Vlak + kolo

Naprosto perfektní způsob dopravy, pokud Vám jízda na kole činí spíš potěšení než obtíže. V 16:14 z Prahy bude pravděpodobně společná jízdenka. Výstup ve Veselí nad Lužnicí, pak 20 km. Místa pro kolo se musí rezervovat, až přijde čas, dám výzvu a společně to zamluvíme.

Vlak

Nejbližší stanice je Lomnice nad Lužnicí nebo Jindřichův Hradec, oboje 12 km. Pěšky je to docela otrava, ale aut bude asi dost a nejspíš půjde zajistit odvoz za mírný úplatek pro řidiče :) Vlak do Lomnice i do JH navazuje ve Veselí na ten společný vlak z předchozího bodu.

Vlak + autobus

Dá se chytit autobus z Lomnice nad Lužnicí (17:15) nebo z Jindřichova Hradce (18:10). Nejlepší spojení to našlo autobus-autobus v 15:30 z Florence s přestupem v JH a rezervou 15 minut na přestup. Místenka s předstihem bude asi nezbytnost. Zpátky jede autobus až v pondělí :)

Úroveň hry

Akce je otevřená pro hráče všech úrovní. Ale je celkem známá věc, hráči příliš rozdílných úrovní se u stolu moc rádi nepotkávají. Vyřešíme to rozdělením turnaje do dvou skupin podle úrovně - soutěžní a společenské. Buď to rozdělíme ještě před začátkem turnaje nebo bude turnaj systémem kvalifikace - finále/consolation. To se uvidí podle skladby účastníků a preferencí uvedených v přihlášce.

Kouření a alkohol

Hrací místnost je nekuřácká. Pití alkoholu v hrací místnosti bude dovoleno, ale budu apelovat na střídmost, a to zejména v soutěžní(finalové) skupině.

Přihlášky

Přihlašujte se prosím mailem na p.poslednik(zavináč)volny.cz. Přihláška je závazná. Zálohu vybírat nebudu, jsme lidi. Pokud zrušíte rezervaci pozdě, musíte počítat se storno poplatkem.

Do přihlášky prosím uveďte ubytování, které byste rádi využili, a případně složení družstva. Hlašte se i jednotlivě nebo po dvojicích, družstva se dají dohromady na místě a každý bude hrát. Taky prosím uveďte preferovanou úroveň hry (společenské/soutěžní).

Konec přihlášek 31.5.2007! Po tomto datu vezmu přihlášku jen v případě, že to bude organizačně výhodné.

Akce potvrzena!!!

V tuhle chvíli mám závazně přihlášeno 20 hráčů, akce se už jistě uskuteční. Díky těm, kteří se rychle přihlásili a umožnili potvrdit rezervaci.

Zatím se přihlásili

Po zralé úvaze jsem se rozhodnul, že info o tom, kdo se přihlásil a kam se ho(ji) chystám ubytovat budu psát sem. Jednak to bude na jednom místě a druhak si to můžete zkontrolovat a případně mi mailem vynadat. Pokud by někomu vadilo, že to sem píšu, může mi rovněž vynadat :)

Kapacita je:

18.4. Pozor, změna (snížení) kapacity ze strany ubytovatele. Vyřešili jsme rezervací v penzionu Galiana, cca 500 m přes zahradu od zámku. Nová kapacita:

Zámek: 4xtřílůžák, 6x dvoulůžák
Ubytovna: čtyřlůžák, 2x dvoulůžák, 1x velmi malý dvoulůžák
Galiana: čtyřlůžák, 2xtřílůžák, dvoulůžák

Kdo se přihlásil:

Bahníková Eva (Z3-b)
Bahník Petr (Z3-b)
Bahník Ondra (Z3-b)
Bernstein Shelly (Z2)
Bernstein Mike (Z2)
Cajti (+1,S)
Černá Anička (S)
Demlová Iška (Z3-b)
Dvořák Ruda (Z3-c)
Ertnerová Markéta (G2)
Ertner Honza (+2, G2+2xG3-a)
Frabša Zdeněk (S)
Frank Vašek (S)
Henzlová Irena (U2)
Henzl Josef (U2)
Heppner Petr -
Hlaváč Honza (Z3-c)
Hozda Miloš (Z3-a)
Jelínek Petr (S)
Kořínek Luboš (Z3-c)
Krausová Anička (G3-a)
Kraus Jirka (G3-b)
Kyptová Monika (+2, G4)
Kypta Vašek (G4)
Ludvík Bohouš (+1,U2m)
Myš (U4)
Navrátil Franta (G3-b)
Novotný Honza (S)
Nymšová Lucka (S)
Petrásek Kryštof (S)
Petrásek Matěj (S)
Pěkná Denisa (Z2)
Pěkný Pavel (Z2)
Plosová Anna (Z3-d)
Pojman Míla (U4)
Pokorný Oldřich (Z3-c)
Posledník Přemek (+3, 2xZ2)
Pospíšil Milan (G3-b)
Pulkrab Petr (Z2)
Sigi (U4)
Svobodová Pavlína (Z2)
Svoboda Ota (Z2)
Sůra Jarda -
Šídlová Věra (Z2)
Šlemr Jakub (+1, U2)
Špatná Hana (Z3-d)
Šklíba Milan (Z3-a)
Teichmann Lukáš (S)
Vaněk Jirka (Z3-a)
Zálesák (S)
Žylka Kamil (S)